במציאות של היום, הטכנולוגיה מאפשרת לכל אחד להפוך להיות צלם מקצועי, כל מה שצריך לעשות זה רק לרכוש את ציוד הצילום המתאים, לעבור כמה הדרכות קצרות שניתן להגיע אליהן באמצעות סרטוני הדרכה ביוטיוב שילמדו איך לתפעל את המצלמה, אבל האם זה מה שבאמת הופך צלם למקצוען, רק הציוד ? או שאולי יש עוד כמה דברים שצריכים להכיר ולדעת לפני שהופכים להיות צלם מקצועיים.

ראשית נבחין שקיימים סוגים של צלמים, כלומר כל צלם בוחר לעצמו את הנישה בה רוצה לעסוק ולהתמקד, ובכל נישה קיימים פרמטרים שונים שעליהם צריכים לשמור בשביל להפוך למקצוענים ומובילים בתחום.

אלו הפרמטרים שנמדדים בשביל להפוך לצלם אירועים מקצוען

מכירים את הארץ

אולי זה לא נראה כמו פרמטר שהופך צלם אירועים להיות מקצוען, אבל חשוב להבין שבאירועים יש מה שנקרא "צילום מקדים" כלומר אותם צילומים שמבוצעים עוד לפני האירוע, כמו למשל צילום בוק לבר מצווה, או אפילו צילומי save the date  וצילומי טראש לפני החתונה.

צלם מקצועי צריך להכיר את הלוקיישנים המיוחדים ביותר, כאלו שתהיה אליהם גישה נוחה וגם כאלו שיתאימו לזוג ולא משנה מהיכן הוא מגיע בארץ.

להתמודד עם השינויים

משבר הקורנה מביא איתו לא מעט שינויים, אחד השינויים הגדולים ביותר הוא החובה לחבוש מסכה נגד קורונה מה שאומר שלא ניתן לצלם את האורחים ולזהות את הפנים, לכן הצלם צריך לדעת איך לשמור על החוקים, לדעת לעבוד עם מסכה שמגבילה את היכולות שלו וגם מסתירה את הפנים של האורחים.

להתנהל עם אנשים

הצלם מסתובב בין האורחים במהלך האירוע, הוא צריך לדעת להיות אדיב כלפי האורחים לדעת איך להתנהל ולהבין את הסיטואציות שקורות ובין כל האנשים לדעת איך למצוא לעצמו את זוויות הצילום, למצוא את הרגעים המיוחדים ולא לפספס שום דבר שבאמת חשוב לתעד.

להכיר את התנהלות האירוע

כל אירוע יש לו את הסדר הנכון ואת ההתנהלות שלו, אם זה משלב קבלת הפנים לאחר מכן שלב הטקסים המיוחדים המתקיימים, בין אם מדובר על אירוע כמו חינה, שטקס החינה עצמו הוא החלק העיקרי והחשוב ביותר שבו כל רגע הוא מיוחד, אם זה בשלב החלפת הזהב והתכשיטים ועד לחגיגות עם מגשי העוגיות המיוחדים והמפוארים.

לשים לב לפרטים הקטנים

בכל אירוע יש לא מעט פרטים שנחשבים אולי "פרטים קטנים" כמו למשל לצלם את העיצוב שיש לאירוע, אם מדובר על צילום של סידור השולחנות שיש לצלם ואם זה השלב של צילומי המשפחה, מבחינת הצלם אסור להקל ראש בשום דבר וכל דבר חייב להיות מתועד בתוך העדשה, שזה מה שאומר שאסור לחסוך בתמונות שמצולמות במהלך האירוע.

המאמר נכתב ע"י מלך החינה – הפקת אירועי חינה מרוקאית.