כשאנחנו מביטים על גיבורי הגיטרה שלנו, כאלה שליוו אותנו מילדות, כאלה שאנחנו לא יכולים לשכוח, לא יכולים להפסיק להאזין להם, אז הדבר הראשון הבולט הוא, שכולם מנגנים על גיטרות חשמליות. כך הם יכולים להפיק צלילים מרהיבים, כך הם יכולים לייצר מנגינות ייחודיות, שונות, מנגינות בלתי נשכחות. 

אך כל אחד מגיבורי הגיטרה שלנו, התחיל את דרכו עם גיטרה קלאסית. זה הכלל. בין אם מדובר בגיטרה קלאסית שנרכשה בחנות ובין אם מדובר, בוודאי בקרב גיטריסטים מבוגרים, מהדור הישן, אשר בנו גיטרה קלאסית ולימים רכשו גיטרה מקצועית. 

ישנן סיבות רבות מדוע צריך להתחיל בגיטרה קלאסית ולא בגיטרה חשמלית. כמו במקרים רבים אחרים, גם כאן, בשביל להתחיל להתאמן בצורה נכונה, הרי שיש צורך ללמוד את הבסיס, אותו אפשר ללמוד רק באמצעות גיטרה קלאסית. מה עוד, שאין טעם להשקיע אלפי שקלים ברכישת גיטרה חשמלית ובמגבר, לפני שאנחנו מתחילים להיות רציניים בתחום. 

גיטרה קלאסית ניתן למצוא במקומות שונים כמו באתר ענק הסאונד, בין אם זה בחנויות שמתמחות במכירת גיטרות ובין אם בחנויות שמתמחות באופן כללי, בכל מה שקשור לציוד מוזיקלי, כלי נגינה וכדומה. 

כיצד קונים גיטרה קלאסית

ראשית, יש לבדוק את הצליל שבוקע ממנה. לא סתם גיטריסטים מנגנים עם מגוון רחב של גיטרות. לכל גיטרה יש את הצליל שלה. הוא נוצר באמצעות סוג העץ ממנו הגיטרה עשויה, וממרכיבים אחרים שנכללים בה. 

שנית, אנחנו צריכים לשים לב למבנה של הגיטרה ולאופן בו אנחנו יכולים להשתמש ולנגן בה. חשוב להקפיד ולשים לב לנוחות וכן למשקל הגיטרה, על מנת שנוכל להפיק ממנה את הצליל הטוב ביותר, אך גם בשביל שיהיה לנו נוח להחזיק אותה לאורך זמן בעמידה או בישיבה. 

חשוב לציין, כשאנחנו רוצים לרכוש גיטרה קלאסית, מוטב שהאדם שאמור להשתמש בה, יהיה איתנו בזמן הרכישה. אומנם זה יכול להרוס את אלמנט ההפתעה, אך עדיין, זה עדיף, שכן כך אנחנו נדע בדיוק מה לקנות, מה יכול להתאים לו. בין אם זה מבחינת עיצוב, סגנון וכן מבחינת נוחות השימוש שלו בגיטרה.