טופס ETIAS הוא טופס לצורכי פיקוח על אזרחים זרים שנוסעים לאירופה. זהו אישור שמנפיקים בצורה דיגיטלית על מנת לענות על צורכי הביטחון של מדינות אירופה. זה התיאור הענייני ביותר שאפשר לתת על הצורך בטופס זה, שאינו ויזה אבל בלעדיו אי אפשר להיכנס לאירופה גם אם יש לכם ויזת שנגן.

הצורך בטופס זה נולד בגלל ריבוי המקרים שבהם מהגרים ניצלו את ויזת שנגן על מנת להגר, או בגלל החופש היחסי שבו מהגרים הקשורים לארגוני טרור הגיעו לאירופה ופעלו בה בצורה זדונית זו. קראו בהרחבה על טופס ETIAS!

מהו ETIAS?

שם טופס זה הוא ראשי התיבות של – European Travel Information and Authorisation System. מומלץ מאוד לתת את הפרטים המדויקים שלא סותרים את הפרטים בדרכון שלכם וגם כמה שיותר מידע מפורט על השכלתם, עיסוקיכם וכוונותיכם בנסיעה למדינות אירופה, כדי לא לגרום לחשד במניעים שלכם בנסיעה זו. ככל שיודעים עליכם יותר מסירים מכם את העננה וכך הכניסה שלכם תאושר. רוב הבקשות להנפקת אישור זה מתקבלות ונענות בחיוב, ככל שתענו טוב ומלא יותר על השאלות.

על מה לענות וכיצד?

הטופס ממולא באתרים שמיועדים לכך ואת התשובה מקבלים במייל כמעט מיד. יש למלא פרטים נכונים בלבד, במיוחד אם הם מופיעים גם בדרכון. תצטרכו למלא פרטים אישיים בסיסיים, לתת מייל תקף ומספר כרטיס אשראי לתשלום אגרה. תצטרכו גם לספר לאן אתם נוסעים ולאיזו מטרה והטיפ הטוב ביותר הוא לענות בשקיפות. ראו כאן לדוגמה טופס ויזה לאירופה!

שאלות אבטחה

תידרשו לענות על שאלות אבטחה כמו שימוש בסמים, פשעים או פעילות טרור, רישום פלילי או ביקורים שלכם במקומות מסוכנים או קשר לארגוני סחר בבני אדם, נסיעות קודמות שלכם לאירופה ומקומות עבודה שלכם. מכיוון שמאגר זה מקושר למאגרי מידע משטרתיים ולאינטרפול מומלץ לא לשקר ולא להסתיר פרטים שיש להם רישום ודאי במאגרים כאלה.