זוגות רבים בישראל, בפרט זוגות אשר אחד מבני הזוג או שניהם בעלי שורשים מצפון אפריקה, בוחרים לערוך טקס חינה לפני החתונה. מדובר על טקס אשר היה נהוג לערוך בארצות המקור, והוא נועד לברך את בני הזוג בשלל ברכות מצד ההורים ובני המשפחה. הטקס נועד לשמוח עם בני הזוג את עצם העובדה שהם התארסו ובחרו להתחתן. 

טקס החינה המודרני, זה שנערך כיום, אינו דומה לטקס החינה המסורתי זה שהיה נהוג לערוך במרוקו ובמקומות אחרים, אך הוא כן שמר על מאפיינים מסוימים דומים, בין אם זה בכל מה שקשור לברכות ובין אם זה בכל מה שקשור להיבטים אחרים שקשורים הן לאירוסין, הן לנישואין הקרבים ובאים וכן בכל מה שקשור למאפיינים אחרים. 

אורחים המוזמנים לטקס זה, נדרשים כמובן להתלבש יפה וכן לקנות מתנה לבני הזוג. ישנם אורחים שאף רוכשים מתנה מיוחדת להורי החתן והכלה, לקראת החתונה של ילדיהם. 

אילו מתנות יכולות להתאים לחינה?

יש מאפיינים ייחודים עבור מתנות לחינה. למשל, לרוב זו תהיה מתנה בעלת מאפיינים אישיים, מתנות בעיצוב אישי. למשל, מתנה הכוללת חריטה מיוחדת של שמם, תאריך לידה או מאפיין אחר מיוחד ורלוונטי רק עבור בני הזוג. צריך לומר, במקרים מסוימים מדובר לא רק על מאפיין אישי אלא גם מאפיין מסורתי, למשל פסוק או ברכה מיוחדת. 

מאפיין נוסף של מתנה לחינה הוא עצם זה שהרבה מאוד מתנות קשורות כך או אחרת לתכשיטים או פריטי אופנה שונים. ישנם אורחים הרוכשים טבעות, שרשראות, צמידים ותכשיטים יקרי ערך אחרים לבני הזוג. גם כאן הם יקפידו על מתנות עם מאפיינים אישיים, דוגמא חריטה אישית או כל דבר אחר רלוונטי עבור בני הזוג. ,