הגעתם להחלטה ברורה שזה מה שאתם רוצים ללמוד וכעת הגיע הזמן לרכוש את האביזר שאמור ללוות אתכם במהלך הלימודים וכן בהמשך הדרך המקצועית, הלוא היא הגיטרה. קיימים בשוק אינספור דגמים של גיטרות ולא כולם מתאימים לכל אחד. ישנם גיטריסטים שנמצאים בתחום כבר שנים רבות ולהם יש צורך בגיטרות משוכללות יותר מאשר הגיטרות שמתאימות לנגנים מתחילים ומכאן הסיבה לכך שיש כל כך הרבה סוגים של גיטרות בשוק.

גיטרה מותאמת למתחילים

אם אתם עומדים לרכוש גיטרה לצורך התחלת לימוד לנגינה, עליכם לבחור באחת שמותאמת במיוחד לנגנים מתחילים. הרי אינכם מכירים את הכלי לעומק, ועליכם ללמוד אותו ולהכיר את המרכיבים שלו ואף להתנסות לראשונה בנגינה עליו, קראו עוד בנושא. על כן, בעת רכישת הגיטרה חשוב מאוד לשים לב שאתם בוחרים בכלי שמותאם לרמה המוזיקלית של הנגן המתחיל ושהוא יהיה נוח וקל להתנסות עבור אלה שעדיין אינם מיומנים בנגינה על גיטרה.

גיטרה עם צוואר דק

ישנו מאפיין מרכזי בגיטרה אשר משפיע מאוד על יכולת הנגינה בו והוא הצוואר. קיים הבדל בין צוואר דק לצוואר עבה ולכן חשוב מאוד לשים לב ולבחור בגיטרה בעלת צוואר דק אשר מאפשר שליטה קלה לאורך ולרוחב ומדוע? מכיוון שהפריטה על הגיטרה נעשית ביד שמאל, וכאשר מדובר על אדם שיד ימין היא הדומיננטית אצלו, תהיה הפעולה מעט מסובכת עבורו. גיטרה בעלת צוואר דק מקלה על תהליך ההתפתחות של הנגן לעומת גיטרה עם צוואר עבה ובעלת היקף גדול, גורמת למעט קושי בנגינה והיא מתאימה יותר לנגנים מנוסים.

התייעצו עם מורה הנגינה שלכם

דבר נוסף שעליכם לעשות לפני שאתם בוחרים גיטרה להתחלת הנגינה הוא, להתייעץ עם מורה לגיטרה, מורה הנגינה שלכם. מורה הנגינה הוא זה שעומד ללוות אתכם בכל התהליך, ללמד אתכם טכניקות ושיטות לנגינה ולסייע לכם להתפתח מוזיקלית בצורה הטובה והמקצועית ביותר. על כן, בזמן שאתם עומדים לרכוש את כלי הנגינה שבו אתם מעוניינים להתמקצע, חשוב מאוד להתייעץ עם המומחה שמלווה אתכם ולקבל ממנו הכוונה כיצד לרכוש את הגיטרה הטובה והמתאימה ביותר עבורכם.