סליחה אדוני מגיע לך החזר מס

החזר מס מזכיר מעט את התרחיש הבא: אתם צועדים ליעדכם ומבחינים שלאדם הצועד לפניכם נפל משהו. אתם אוספים את הפריט שנפל, רצים לעבר בעליו וצועקים לעברו "סליחה אדוני, נפל לך".

"סליחה אדוני, נפל לך" יכול לקרות גם כאשר קיבלתם עודף ביתר ומיהרתם להחזיר למוכר וגם  כאשר עזבתם בית של חבר וגיליתם שלקחתם בטעות את המעיל שהיה מונח על הספה. 

הבשורות הטובות הן, שאתם אנשים טובים וישרים הממהרים להחזיר את מה שלא שייך לכם. הבשורות הפחות טובות הן, שרשות המיסים אינה כזו והיא לא ממהרת להחזיר את מה שלא שייך לה. באוצר המדינה שוכבים מיליארדי שקלים שאינם שייכים לה ומקורם בגביית יתר של מיסים מן האזרח.  

כספים אלו ניתנים להשבה לאזרח, אך על האזרח לפנות לרשות המיסים על מנת לקבלם, זאת משום שרשות המיסים אינה עורכת בדיקות החזר ללא בקשה.

 

מספר תעודת זהות ומספר חשבון בנק

השבת כספים אלו כרוכה בהגשת בקשה לרשות המיסים ועל אף שזה נשמע מבטיח וקליל, הרבה זכאים פוטנציאליים לא טורחים כלל להגיש את הבקשה. 

קיימות היום חברות רבות העוסקות בבדיקת החזרי מס לשכירים שעושות בדיוק את זה. חברות אלו מבצעות את הבדיקה בשם האזרח ומגישות את הבקשה.

על פי רוב הבדיקה בחברות אלו הינה ללא עלות וכל שתתבקשו למסור יהיה תעודת זהות ופרטים שיסייעו לבדיקת הזכאות להחזר, כמו פרטים על הכנסות, וכדומה. 

במידה ולאחר הבדיקה ימצא שאינכם זכאים להחזר החברה לא תגבה מכם תשלום. 

במידה ותמצאו זכאים להחזר, החברה תטפל בכל הבירוקרטיה, תסדיר את החזר המס לו אתם זכאים  ולאחר שהכסף במלואו יופקד בחשבונכם, היא תגבה מכם עמלה עבור השירות.

אולי יעניין אותך גם תיאום מס