אנשים רבים סובלים מהפרעות נשימה בשינה, דבר שמתבטא אצל חלק גדול מהם על ידי נחירות קצובות במהלך השינה. בעבר, לא ממש ידעו לקרוא לזה שם ולא ידעו כלל לקשר את זה למשהו או להסביר מדוע זה קורה. זו הייתה מין אקסיומה כזו ש- אנשים בוגרים נוחרים בשינה'.

כאשר רצו לתאר אדם שנרדם וישן עמוקות, הגדירו את זה במשפט 'נחירותיו נשמעו למרחוק'. אז כיום ישנה יותר מודעות לתופעות כאלה ואחרות, ונחירות בשינה הן כבר מזמן לא דבר שעובר בשתיקה אצל מומחי הבריאות והשינה. קראו בהרחבה על התמודדות עם נחירות באתר של אורנה אדריאנסן!

נחירות – למה זה קורה?

כפי שהתחלנו להסביר קודם, נחירות אינן תופעה נורמלית שאמורה לקרות לאדם בעת שינה עמוקה, אלא היא נובעת מהפרעה מסוימת אשר אמורים לטפל בה ולמנוע בכך את הנחירות. ישנו מושג שנקרא הפרעת נשימה בשינה. הפרעה זו מתבטאת בהפסקות נשימתיות בשינה, חוסר סדירות בנשימה והתופעה הבולטת ביותר שנגרמת בהפרעת נשימה בשינה היא הנחירות. אפשר לומר, כי האוכלוסייה העיקרית שסובלת מנחירות, היא אנשים בעלי עודף משקל אשר מערכת הנשימה שלהם מתאמצת יותר מאשר אדם במשקל תקין.

טיפול מעמיק לנחירות – יש דבר כזה

אם תהיתם לגבי טיפול בנחירות והאם יש דבר כזה, אז בהחלט יש. אין צורך לסבול מנחירות לכל החיים והכוונה במילה לסבול, היא לא רק הסבל שנגרם למי שישן על יד האדם הנוחר, אלא גם האדם עצמו, ישן פחות טוב בשל הפרעות הנשימה שהוא חווה והשינה שלו פחות עמוקה ופחות איכותית. אז אם אתם נוחרים בשינה, כדאי מאוד שתלכו להתייעץ עם מומחים בתחום, ויחד איתם תמצאו פתרון כיצד להתגבר על ההפרעה הזו ולאפשר לכם ליהנות משנת לילה איכותית יותר.

> למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר https://nbr.co.il!