המוסיקה משפיעה מאוד על חיי האנשים ועושה זאת החל מהחודשים הראשונים לחייהם. משום כך, היא מהווה, בין היתר, חלק חשוב בהתפתחות הראשונית של התינוקות והפעוטות. הרצון הוא לצבור חוויות מהאזנה ואצל הורים רבים גם לפיתוח חוש מוסיקלי אצל צאצאיהם הקטנים. לטובת כל אחד מהם ולטובת ילדים בגילאים מתקדמים יותר ניתן למצוא מבחר רב של כלי נגינה, וממש כמו אצל מבוגרים, כאלו הניתנים לנגינה באמצעות הידיים והפה. כך, כלי נשיפה, כלים עם קלידים, לתיפוף, לשקשוק עם ידיים וכדומה.  

 כלים עם קלידים ופסנתרים

כאן יש מבחר עצום. אורגנית קלידים היא כלי נגינה מגוון ורב אפשרויות. ניתן לנגן עליה, היא יודעת להקליט, יש עליה מיקרופון שניתן לשיר עימו, והיא בעלת אופציות ליווי מגוונות. כלי רב שימושי מאוד שיפתח מאוד את היכולת המוסיקלית ויעשה זאת במגוון דרכים יצירתיות. כלי פשוט וקליל יותר אבל מהנה מאוד הוא הקסילופון. פסנתר כנף הינו אחד מכלי הנגינה הקלאסיים ויש בו ניחוח יוקרתי ומיוחד. שימוש בו מגיל צעיר יתווה דרך ייחודית וכיוון חשוב. ניתן למצוא גם פסנתר לילדים מעץ אשר יפתח כישורי נגינה אגב שימוש באצבעות.

כלי נגינה עממיים

גיטרה, אקורדיון, כלי הקשה, תופים, סקסופונים, כלי נגינה וקצב ועוד הינם כלים המפתחים מיומנויות נגינה בדרכים שונות. האקורדיון נועד לזריזות אצבעות. התופים מפתחים תנועות ידיים בקצב וכך המצלתיים וכלי קצב אחרים. סקסופונים ומפוחיות פה מפתחים יכולות נשימה ושאיפה בהתאמה לקצב הרצוי ועוד. בנוסף לכל אלו, ניתן למצוא באתר ג'ירפה אביזרי עזר נוספים כמו רמקולים, מיקרופונים, מערכות קריוקי ועוד. מומלץ לרכוש את כל אלו ואחרים נוספים אצל חברות בעלות מוניטין אשר ברשותן אתרים מושקעים עם מבחר רב ומגוון.