בזמן שהרבה מאוד צעירים וצעירות מתעניינים בלימודי גיטרה, תופים או פסנתר, הרי שיש מי שמעדיף דווקא להתנסות בלימודים על כלי נשיפה, בראש ובראשונה סקסופון. 

אם בעבר זה היה נחשב לכלי שהשימוש בו נעשה במוזיקה ג'אז או בלהקות ביג בנד גדולות, להקות מצעדים, הרי שעם השנים החלו גם אמני רוק לשכור נגני סקסופון ולעשות בהם שימוש, הן בהופעות לייב והן בהקלטות באולפן. אמנים רבים גם נוהגים להקליט את היצירות שלהם עם תזמורות כלי נשיפה אשר במרכזן עומדים נגנים בכלי זה. 

על מנת לנגן בסקסופון בצורה נכונה ונוחה, אזי זה לא מספיק רק לדעת כיצד להשתמש בכלי וכיצד להחזיק בו, אלא גם צריך לרכוש רצועה לסקסופון מתאימה עבורו. בעזרתה יהיה אפשר להחזיק בסקסופון בצורה אופטימאלית, באופן שישרת את המטרה של הנגן או הנגנית. רצועות אלו ניתן לרכוש היום בכל חנות כלי מוזיקה וכן בכל חנות שמתמחה בסקסופונים ובכלי נשיפה אחרים. 

איך רוכשים רצועה לסקסופון?

ראשית, יש לבחון את גודל הרצועה, יש לבחון עד כמה ניתן לבצע בה שינויים בשביל שיהיה ניתן להתאים אותה, הן לכלי והן למבנה הגוף. כך אם יהיה צורך לשנות את האחיזה או אם יהיה צורך להעביר את הסקסופון לנגנים אחרים, בעלי מבנה גוף שונה, יהיה ניתן לבצע את השינוי בהתאם. 

שנית, יש לבחון את החומר ממנו עשויה הרצועה על מנת שיהיה ניתן ליהנות ממנה, אך גם יהיה ניתן לנקות אותה ולשמור עליה לאורך זמן. רצועות סקסופון עלולות להתמודד עם בלאי במהלך הזמן. אם שומרים עליהן בצורה נכונה, אז זה בהחלט יכול לעזור. כל מה שצריך זה לבחור רצועה איכותית, חזקה, אמינה ועמידה.