צריכים לוגו? בין אם יש לכם הקמתם עסק חדש ובין אם אתם צריכים למתג מחדש עסק קיים, עיצוב לוגו הוא צעד חשוב בתהליך. הלוגו שתעצבו יהפוך להיות הזהות של המותג שלכם. הוא הדבר הראשון שהלקוחות הפוטנציאליים שלכם יראו כשיתקלו בעסק שלכם. לכל הלוגואים המוצלחים יש כמה דבריםבמשותף. אז לפני שאתם ניגשים לעיצוב לוגו, הנה כמה דגשים לקבלת לוגו מנצח!

  1. כמה שיותר פשוט – יותר טוב

הסמלים הטובים ביותר הם הסמלים הפשוטים ביותר. לוגו עמוס עם המון טקסטים וסמלים, עם ריבוי צבעים, הוא לוגו מבלבל ומעמיס. איך אומרים? כל המוסיף – גורע. לוגו פשוט ונקי לעומת זאת הוא זכיר יותר. רוצים להיות מותג? נסו לכוון ללוגו מינימלי.

  1. בחירה נכונה של הסמלים

ישנם כמה סוגי לוגואים. אם בחרתם בלוגו עם סמל – חשוב לבחור את הסמל הנכון. כדאי לא לבחור יותר משני סמלים. באמצעות הסמל שתבחרו תוכלו לבחור את המסרים שתרצו להעביר לקהל היעד שלכם. NIKE למשל בחרו ב-V שמסמך מצוינות, דביקות במטרה והצלחה. חשוב לבחור בסמל מהעולמות של התחום של העסק שלכם.

  1. להיות ייחודיים!

תארו לעצמכם שהלוגו של NIKE היה דומה מאוד ללוגו של אדידס. אם המצב היה כך – הלקוחות לא היו יכולים להבדיל בין שני המותגים, מה שהיה פוגע בשניהם. אם כן, חשוב שהלוגו שלכם יעוצב באופן ייחודי עבורכם. יש לא מעט נותני שירות שמציעים לוגואים מתוך טמפלטים מוכנים. אז העלות היא אולי זולה, וההכנה של הלוגו מהירה אבל הלוגו אינו ייחודי כלל. כל עסק יוכל לבחור את התבנית שאתם בחרתם. לכן שימו לב שהלוגו שלכם מעוצב אישית עבורכם ושאינו דומה ללוגו אחר.

  1. צבעוניות

מומלץ לבחור עד 2 צבעים בלוגו שלכם. חשוב שהצבעים "יתכתבו" זה עם זה וישתלבו יפה יחד. צבע כהה למשל עם צבע בהיר זה השילוב האידיאלי. לא כדאי לבחור המון צבעים אך יש כמובן גם יוצא מן הכלל. במקרים מיוחדים שמצדיקים זאת, נכון יהיה לבחור יותר צבעים. למשל, הלוגו של ארגון הקהילה הגאה יכלול צבעים מרובים – במקרה הזה לא מדובר בצבעוניות יתר, אלא ריבוי הצבעים הוא סמל בפני עצמו לקבלה והכלה של כולם. הצבעים אלו האנשים.

  1. קריאייטיב קולע

אמנם זו הנקודה האחרונה איך היא אולי החשובה ביותר. לפני עיצוב הלוגו חשבו טוב טוב עם שם העסק והסלוגן שילווה אותו. לא מומלץ שמות ארוכים וסלוגן מסורבלים. גם פה – הכי פשוט – הכי טוב. דייקו במסר שתרצו להעביר לקהל שלכם.

 

אלו 5 הטיפים שלנו ללוגו מנצח. לאחר עיצוב הלוגו כדאי גם שתבדקו איפה כדאי לכם לרכוש חבילת מיתוג לעסק שתכיל כרטיס ביקור, חתימה ממותגת למייל, דף לוגו וכו. כך תהליך המיתוג שלכם יהיה שלם.