הצורך במציאת צלם אירועים מקצועי הכרחי עבור כל אירוע מיוחד שחוגגים, בין אם מדובר על חתונה גדולה ומפוארת עם מאות מוזמנים, מסיבת יום הולדת חגיגית עם בני משפחה וחברים, חגיגות בר/ת מצווה לילדים, אירועי ברית/ה מרגשים עם מספר קטן יחסית של מוזמנים וכל אירוע פרטי אחר בו רוצים להנציח רגעים בלתי נשכחים.

היכולת לתפוס במצלמה רגעים מיוחדים דורשת מיומנות גבוהה וכישורים מקצועיים, אותם רק צלמי אירועים מנוסים יכולים לבצע – ולכן עולה השאלה כמה עולה צילום אירועים? כדי להבין את התשובה לכך נסקור במאמר הנוכחי כמה נושאים הקשורים לעניין זה.

מה הפרמטרים המשפיעים על עלות צילום אירועים?

צילום אירועים הינו שם כללי לתהליך עבודתו של צלם אירועים, וכיוון שכל אירוע נערך במתכונת שונה אם מבחינת מהות האירוע, כמות המוזמנים, המקום בו האירוע נערך וכו' כך גם העלות הסופית של צילום האירועים משתנה בהתאם לשלל פרמטרים אלו. לכן יש לקחת בחשבון כי אירוע עם מספר גדול של משתתפים יעלה יותר מאירוע קטן ומצומצם יותר, וכן גם עלות אירוע של ברית/ה יהיה נמוך יותר לעומת אירוע של חתונה. 

מה עדיף – תעריף שעתי, יומי או חבילת צילום?

ניתן לבחור צלמי אירועים על פי תעריפים קבועים מראש, כאשר קיימת אפשרות לסגור עם צלם תעריף צילום שעתי, יומי או חבילת צילום הכוללת שירותים נוספים לצילום כמו עיצוב והכנת אלבומים, עריכת סרט וידאו, הגדלות של תמונות מסוימות ומסגורן וכו'.

הבחירה בתעריף הצילום צריכה להיות על פי הצורך והמהות של האירוע, כך שבאירועים קטנים וקצרים כדאי לבחור צלם אירועים בתעריף יומי, ואילו לאירועים גדולים ומשמעותיים כמו חתונה ההמלצה היא לבחור חבילת צילום כוללת שלרוב עשויה להיות משתלמת וכדאית.