למה צריך זוגיות בדורנו על פי תורת הקבלה?

לפי חכמת הקבלה של בעל הסולם גבר ואישה קשורים לא בגלל רק בגלל משיכה גופנית או במטרת ריבוי להמשיך את הדורות הבאים, אלא זיווג הנכון בימינו יכול להתקיים בתנאי שמוסיפים לו מטרה בחיים ומטרה אמיתית. הסיבה לכך שרוב הזוגות בדורנו מתגרשים היא מפני שאנשים לא יכולים להחזיק יחד ללא סיבה רצינית, פעם זה היה השגת בית, ילדים ובניית תשתית הישרדותית, בנוסף לכך האגו היה יותר קטן ולא דרש יותר מידי ואילו היום הכל קל – ניתן לממש כל רצון ללא מאמץ ושיתוף פעולה: אישה רוצה ילד אין בעיה, רוצים דירה ניתן להשכיר…

שלום בית – בעיית הדור לדעת הזוהר

בעצם בדורנו הגענו להתפתחות שהאגו לא נותן לנו להתחבר ולהחזיק משפחה באמת, הדבר דומה גם בחינוך ובבעיות כלכליות ומתבטא אפילו במשבר האקולוגי. אך הרס התא המשפחתי הוא הדבר הנורא ביותר כי אנו מאבדים בעצם את המבנה היסודי שאירגן אותנו במהלך כל שנות ההיסטוריה.

הפתרון לזוגיות נכונה של בעל הסולם

לדעת חכמת הקבלה בדרך החסידות מוטל עלינו לשנות גישה ולעבור למצב ההתפתחותי הבא, החידוש של חכמת הקבלה הוא בכך שהיא מגלה ש'איש ואישה – שכינה בניהם'!  זאת אומרת שללא האור האלוקי לא נוכל באמת להחזיק את התא המשפחתי. השכינה היא זו היחידה שמסולת לאחד בין בני הזוג, ונסביר…

אם ננסח זאת בצורה אחרת מבארת חכמת הקבלה כי התפתחות הרצון לקבל הביאה אותנו לאנוכיות כה גדולה, שאם לא נשתמש ברצון הזה לשאיפה להשגת האור האלוקי על ידי הקן המשפחתי היינו שעל ידי למידת התכונה האלוקית להשפעה זה לזה – באופן האיכותי והאגרסיבי ביותר ממש בתוך הבית.

לא נוכל להחזיק מעמד בקשר זוגי עלנו להשכיל כי רק על ידי כך נוכל לממש את השתוות הצורה לבורא על פי חוקי התורה בצורה הקדושה ולזכות לממש את מטרת הבריאה האלוקית להיטיב לנבראיו – שזהו האור האלוקי המשרה תענוג נצחי באדם שלמד את תכונת ההשפעה ותרגל אותו עם בן או בת הזוג.

כי בעצם כל מטרה אחרת בכל מישורי החיים של הנאות הגוף, צבירת ממון, רכישת השכלה והשגת מעמד וכבוד את כל אלו ניתן להשיג גם ללא זוגיות ומשפחה – אך את האור האלוקי שהוא התענוג האמיתי נשיג רק בהשתוות צורה אליו כטוב ומיטיב בהטבה הדדית זה לזה במערכת התא המשפחתית.

לחנות ספרי קבלה של בעל הסולם ותלמידו לאתר סולם יהודה  בקישור הזה.

 

כתיבה ועריכה לשונית: הרב שקד אליהו פנחס  | מרצה לקבלה וחסידות | מייסד מרכז סולם יהודה