טיח תרמי הוא חומר אבקתי אשר מותאם למריחה על הקירות החיצוניים והפנימיים של הבתים, מתאים גם לקירות של חדרי ממ"ד וגם לפרויקטים הנדסיים כמו גשרים טרמיים.

שימוש בטיח טרמי 

הרכבו הייחודי של טיח טרמי יוצר את הפתרון המושלם עבור ביצוע טיח בבניינים הגבוהים כיוון שבזכותו הקירות חוזרים להיות מבודדים כפי שהיו בעבר לפני היווצרותם של הסדקים בכל השטח. לאחר מריחה של טיח טרמי הדיירים נהנים שוב משמירה על טמפרטורה סבירה בתוך הבית הן בחורף והן בקיץ.

זאת לעומת התקופה שבה הקירות לא בודדו ולכן הם סבלו מחום נוראי בקיץ ומקור מהותי בימי החורף כך שלא היה הבדל גדול בין המציאות בתוך הבית לתחושה מחוצה לו. 

הכנה של טיח טרמי 

את הטיח רוכשים באריזות סגורות  בחנות חומרי איטום ובהתאם לצורך מוסיפים לבסיס זה מים בהדרגתיות תוך ערבוב מתמיד. המטרה היא ליצור עיסה חלקה וללא גושים כך שאפשר יהיה למרוח אותה בקלילות.

מריחה של טיח טרמי

בשלב ראשון יש להכין את הקיר למריחה של טיח טרמי, דואגים שהמשטח כולו יהיה נקי, ללא אבק, לכלוך או שומן. משייפים את כל הקירות כך שיהיו חלקים וללא חלקי קיר רופפים, או בליטות כלשהן. שיטת העבודה היא למרוח שכבה ראשונה של הרבצה, להמתין יומיים ורק לאחר מכן למרוח את השכבה השנייה. מבצעים זאת במריחה או בהתזה תוך יישור כל שכבת טיח בעזרת הסרגלים תוך ביצוע אשפרה על פי הצורך. בנקודות המפגש עם הבלוקים, מטביעים גם רשת של סיבי זכוכית.

העובי המינימלי הוא 20 ס"מ ויש אזורים מסוימים בישראל שנדרשת שכבה עבה יותר של טיח טרמי וזאת על פי ההנחיות של פיקוד העורף.