האוזניים שלנו הם אחד המתנות הכי גדולות שמשרתות אותנו בכל שלב בחיים, בכל רגע. אחוזי הסובלים מלקות שמיעה עולים כל הזמן בעולם מתועש כמו שלנו. מקרים כמו חשיפה לרעש פתאומי או חשיפה לרעש מתמשך, מזיקים לאוזן בטווח הרחוק, וכשמגיעים לשלב הזה מבינים עד כמה אוזניים בריאות הן מתנה שצריך לשמור עליה.

למרבה המזל, יש דרכים פשוטות וכמו כן פתרונות שמיעה כדי לשמור על בריאות האוזן ועל שמיעה בריאה לאורך שנים. רוצים לדעת מה? המשיכו לקרוא.

איך לשמור על זוג אוזניים בריאות:

מחקרים מראים שלקויי השמיעה נגרמים בדרך כלל ממקומות עבודה בהם יש חשיפה לרעשים גבוהים פתאומיים או לרעשים גבוהים מתמשכים. עבודה במטווח ירי מסוכנת מאוד לאוזניים ובלי אטמי אוזניים הסיכויים שהאוזניים לא יינזקו הם קלושים.

גם במפעלים בהם יש רעש מכונות גבוה, מומלץ לבצע את שתי הפעולות הבאות. אחת, לשים אטמי אוזניים באופן קבוע והפעולה השנייה היא להתרחק ככל האפשר ממקור הרעש. מקור הרעש מהווה את הסיכון הגבוה ביותר לאוזניים.

אבל גם אתם לא עובדים במקומות רעשניים במיוחד, יש דרך לשמור על שמיעה בריאה באמצעות פעילות גופנית. מחקרים מראים שפעילות גופנית משפרת גם את השמיעה. לכן, מומלץ לבצע פעילות גופנית באופן סדיר כדי לשמור גם על שמיעה בריאה.

אם תשימו לב, יש מקרים שאתם נחשפים לרעש גבוה. כמו לדוגמה, אירועים או מסיבות עם די ג'יי רועש, כל אלו גם הורסים את השמיעה. גם אם לא לטווח הקצר, אז לטווח הרחוק באופן וודאי. במקומות כאלו עדיף להתרחק ממקור הרעש ככל שניתן, צריך לזכור שכל מסיבה, מגניבה ככל שתהיה, לא שווה לקות שמיעה או אפילו משהו קרוב לזה.

> קראו גם על אטמי אוזניים בהתאמה אישית!