אם יש דבר אחד אותו כולנו הבנו לאורך השנים האחרונות הוא שאנחנו חייבים להכין את הבתים שלנו לקראת החורף. שינויי מזג האוויר שהופכים תכופים יותר ויותר ככל שהזמן עובר, שמים אותנו בנקודה דרמטית בהיסטוריה. אנחנו צריכים להקפיד על שמירה אפקטיבית על הבתים שלנו, עכשיו יותר מתמיד. איטום גגות במרכז זו פעולה חשובה שתפקידה הוא להבטיח כי מים לא יזלו דרך הגג, יפגעו במערכות שונות וחשובות בבית כמו גם בבני הבית או ברכוש. איטום גגות במרכז הוא מה שההמלצה היא לבצע בחודשי הקיץ, זאת כדי לאפשר לגג להתייבש, לעבור את התהליך המלא אותו הוא צריך לעבור וכל זה כדי שבסופו של דבר הגג יהיה אטום דיו וישמור על הבית באופן מלא, הכי טוב שאפשר. אז איך מבצעים את התהליך? כל זה נגיד מייד. 

זפת הוא עדיין החומר הפופולארי לתהליך של איטום גגות 

זפת הוא עדיין החומר הפופולארי ביותר עבור איטום קירות וגגות מוצלח. זפת שימש כבר בעת הקדומה בתור חומר איטום והוא אפילו מוזכר בתנך כאשר נוח בונה את התיבה. זפת הוא חומר נהדר שמאפשר, לאחר שהוא מתקשה, איטום מלא של הגג מה שכמובן שומר על הבית. 

מה שכן שונה בכל זאת, בין הימים שלנו היום ובין תקופת התנך זו העובדה כי חשוב מאוד להיעזר בחומרים טובים ולא מזיקים. היום אנחנו מבינים עד כמה דרמטי יכול להיות הנזק שנגרם כתוצאה משימוש לא נכון בחומרים שהם חומרי בניין. אלו עלולים במקרים חמורים אפילו להביא לסרט, כך שכאשר נעזרים בזפת עבור איטום גגות במרכז צריך להיעזר בחומר איכותי בעל תו תקן. 

סיוד בסוף הכי חשוב

הסיוד של הגג בצבע לבן חזרה ימנע ממנו לקלוט שמש ולהכניס חום רב מדי אל תוך המבנה במדינה חמה לכתחילה.