אחד מהשלבים הכי חשובים שיש בדרך להוצאה לאור של ספר חדש, הוא שלב העימוד. המטרה כאן ברורה: להגיש לקורא בסופו של דבר ספר שנעים ונוח לו לקרוא מבחינה ויזואלית. כלומר, בכל נושא העימוד אנחנו לא מתייחסים לתוכן אלא לצורה. משמעות הדברים היא שאנחנו לוקחים את כל החלק הפנימי של הספר, ללא הכריכה וללא הדף האחורי, ומסדרים את הכול כך שהקורא יקבל ספר נגיש. זה אומר שנבחר את הפורמט הנכון לכתיבה, את הגודל הנכון של הכתב ונחליט כמה שורות יהיו בכל עמוד.

איך עושים עימוד בצורה נכונה?

זה נכון שהיום אפשר לקרוא אינספור מאמרים אודות נושאים שונים וכך כל אחד יוכל ללמוד בעצמו דבר או שניים על עימוד. עם זאת, בסופו של דבר אנחנו רואים שבמבחן המציאות רק עבודה מקצועית תנצח. לכן, אם אתם נמצאים היום בשלבים מתקדמים מאוד של הוצאת הספר שלכם לאור, כדאי שתדעו: עימוד ספרים זה לא משהו שרצוי לעשות לבד. אם אתם רוצים שהתוצאה הסופית תהיה מוצלחת ואם חשוב לכם שהקוראים ייהנו גם מהצד הטכני של הקריאה, פנו להוצאת אור מקצועית. בהוצאות לאור יעזרו לכם לא רק עם הפצת הספר או עם יחסי הציבור שלו, אלא גם עם האתגרים הטכניים כמו העימוד הנכון לספר.

כיצד לבחור הוצאה לאור שתתאים לכם?

יש בימינו לא מעט הוצאות לאור טובות כמו הוצאת הספרים ספרי ניב שמהן תוכלו לקבל שירות מוביל ומקצועי. מצד שני, יש מקומות שבהם תוכלו להוציא רק את הגרסה הכתובה, ללא גרסה דיגיטלית וללא גרסת שמע. לכן יש טעם לבדוק מה מציעה לכם ההוצאה לאור שבה אתם בוחרים כי כך תבטיחו שבסופו של דבר תצאו מרוצים מהשירות וגם מהתוצאה הסופית.