המאמר באדיבות Magic Moments

עברתם לדירה החדשה בשעה טובה וכעת אתם מתלבטים לגבי איך תראה פינת האוכל שלכם ואיזה שולחן כדאי לכם להשתמש בו לפינת האוכל. ובכן שאלה לא פשוטה וכזו הדורשת התייחסות רצינית כמובן זאת מכיוון שלא כל שנה מחליפים את פינת האוכל. מלבד האיכות, העיצוב והגדול של השולחן ייתכן ותרצו לקבל החלטה לגבי איזה שולחן עדיף – עגול או מרובע?

דברים שכדאי לקחת בחשבון טרם ההחלטה:

ראשית אין דעה אחת לגבי מה עדיף: שולחן עגול או שולחן מרובע. זה לגמרי תלוי בכם, ברצונות שלכם, בצרכים שלכם ובמגוון פרמטרים שונים הקשורים במבנה הדירה שלכם, גודל חלל פינת האוכל וכמובן הטרנד העיצובי שתרצו לבחור בו. דברים נוספים שאתם רוצים להתחשב בהם יהיה גודל השולחן, מידת היציבות שלו וכמובן מידת הבטיחות. למשל: כאשר יש ילדים קטנים בבית, בוודאי אם הם בערך בגובה השולחן, מומלץ למשל לבחור בשולחן עגול כדי שלא יהיו פינות חדות שהם עשויים לחטוף מהם מכה בטעות. בכל מקרה אחר תצטרכו לבחון לעומק את האופציות.

שולחן עגול או מרובע? 

בעבר היה טרנדי יותר להשתמש בשולחן פינת אוכל מרובע. הוא פרקטי יותר ואילו השולחן העגול היה ידוע כשולחן קטן, לא פרקטי ולרוב גם לא משתלב עם העיצוב. כיום החלו לעצב שולחן עגולים גדולים יותר וגם שולחנות עגולים שיכולים להיפתח ולהתרחב למקומות ישיבה נוספים (ממש כמו השולחן המרובע). לעומת השולחן המרובע שיכלול לרוב 4 רגליים סטנדרטיות השולחן העגול יכלול רגל מרכזית עבה עם בסיס חזק ויציב שאמור להחזיק את השולחן או כאמור עיצוב מסוגנן של כמה רגליים או עמוד תמיכה מעוצב בתחתית השולחן. שולחן עגול בדרך כלל תופס יותר מקום בשל העובדה שהכיסאות יהיו מסביבו ולא תחתיו (בשל עובי עמוד התמיכה המרכזי), פחות אנשים יושבים והאווירה פחות נוחה בדרך כלל. למרות הכול כיום יש עיצובים מודרניים יותר שמטפלים בבעיות הללו. הבחירה הסופית לגמרי תלויה בכם ובהעדפות שלכם הן מבחינת בטיחות, מבנה השולחן, העיצוב שלו, מחיר ועוד.