מה מכיל ג'ל אנרגיה והאם זה בריא?

ג'ל אנרגיה

ג'ל אנרגיה איננו עוד תוסף תזונה. מדובר בפתרון מיוחד לספורטאים ואנשים שנמצאים במאמץ מוגבר לאורך זמן. הרכבו של הג'ל נועד לספק את הצרכים של ספורטאים שמבצעים פעילות, אימונים או תחרויות בפרקי זמן של ארבעים דקות, חמישים דקות וכמובן יותר מזה (כגון מספר שעות). לפני שנתאר מה בדיוק מכיל ג'ל אנרגיה, כמה מילים על בריאות.

מדובר במוצר מזין, שתוכנן בדיוק לצרכים של ספורטאים מקצועיים או חובבנים רציניים. הוא לא נועד בשום אופן להחליף תזונה מסודרת ובריאה, אבל הוא נועד לספק את האנרגיה והמרכיבים המזינים השומרים על רמות אנרגיה טובות, בזמן פעילות עצימה.

מכניס לגוף אנרגיה וסוכר

ג'ל אנרגיה מכיל רמות גבוהות של אנרגיה, בדמות סוכרים זמינים, שנקלטים בצורה טובה ומהירה בזמן מאמץ. מרכיבים מזינים אלה, כגון מלטודסקטרין או פרוקטוז, נקלטים בגוף כולו ומספקים את האנרגיה שנצרכת באימון המאומץ. מעולה לאימוני אופניים ארוכים, תחרויות ריצה מאתגרות וכל פעילות ספורטיבית מתמשכת שמדלדלת את מאגרי האנרגיה.

חומצות אמינו וויטמינים

חומצות אמינו, אבני הבניין של הגוף, קיימות בצורות שונות. ג'ל אנרגיה איכותי מכיל בתוכו חומצות מסועפות הדרושות למתאמנים. בנוסף, הג'ל מועשר בסוגים שונים של וויטמינים טובים, כדוגמת ויטמינים מסוג E ומסוג C.

נתרן למאזן הנוזלים והמלחים

תוך כדי פעילות גופנית, הגוף מאבד לא רק נוזלים אלא גם מלחים. לכן, ג'ל אנרגיה בריא צריך להכיל אלמנטים שמסייעים לשמור על מאזן הנוזלים והמלחים. הג'ל לא מחליף את השתיה והמים שצריכים אבל מחזיר גם את אלקטרוליטים, בפרט מלחי הנתרן (סודיום).

מתאמנים מנוסים ממליצים תוך כדי פעילות להשתמש בג'ל בשילוב עם שתיית מים. אם רוצים להמריץ עוד יותר את האנרגיה, אפשר לנסות ג'לים שמועשרים עם קפאין. מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן לקבל באמצעות אתר אול אין!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד נושאים באותו תחום

אוזניות אלחוטיות

אוזניות אלחוטיות

השימוש הרב בטלפונים הסלולריים יצר צורך במוצר הנלווה אוזניות אלחוטיות. קיימים כמה וכמה דגמים, אך נסקור את הבולטים שבהם שמחירם הוא סביר והם בטיב מעולה

קרא עוד »
הגהה לשונית

4 טיפים להגהה לשונית מוצלחת

אחד השלבים החשובים ביותר בעריכת ספר לפני הוצאתו לאור הוא שלב ההגהה. בשלב זה טובי המומחים בתחום עוברים על הספר מבחינת התקינות הלשונית, ראו כאן

קרא עוד »