איכות השמע נקבעת במידה רבה מטיב הרמקולים שבהם תשתמשו. במערכת קולנוע ביתי, בקריוקי, בהזרמת מוזיקה, את איכות הרמקול תשמעו בכל צליל. בגדול, ישנם שני סוגים של רמקולים, רמקולים מוגברים שנקראים גם אקטיביים ולעומתם, רמקולים פסיביים. אז מה כל כך מיוחד ומה מאפיין רמקולים מוגברים – כל העובדות החשובות.

רמקול ומגבר – גם וגם

לעומת הסוג הפסיבי, רמקולים מוגברים למעשה בנויים משילוב של רמקול עם מרכיב נוסף. המרכיב הנוסף הינו מגבר מובנה, שנמצא בתוך המארז. מכיוון שהמגבר, בניגוד לרמקול, פועל עצמאית וזקוק לחשמל, תוכלו לזהות רמקולים מוגברים ללא כל קושי. הם חייבים חיבור חשמלי והדלקה, לפני הפעלה.

האם רמקולים מוגברים מאוד יקרים

מחירו של רמקול מהסוג הזה תלוי מאוד במאפיינים שלו. לרוב, ככל הוא גדול יותר, משוכלל יותר ומסוגל להוציא הספק גדול יותר, כך מחירו יהיה גבוה יותר. אולם, ניתן להשיג פתרונות איכותיים, במחירים מאוד סבירים.

מתי משתמשים ברמקולים מוגברים

רמקולים מוגברים ניתן להשיג בשלל רמות מחיר, איכותיות וגימור. אופי השימוש ברמקול תלוי במובן מסוים בגודל שלו אך גם במהותו – בעוצמה שהוא יכול להפיק. הדגמים הקטנים ובעלי העוצמה הרגילה יכולים להתאים מאוד לשימושים ביתיים מקובלים ואף למסיבות בית. הגדולים והעוצמתיים יותר יכולים לשמש גם למסיבות מרובות משתתפים, מועדונים ואירועים גדולים.

מה אפשר לחבר אל רמקול מוגבר

מכיוון שכאמור מדובר ברמקול שכולל מגבר, יש אפשרות לחבר אליו התקנים שונים. לדוגמא, לחלק גדול מן הדגמים ישנה אפשרות לחבר מיקרופון. אם רוצים פיזור סאונד בחלל, ניתן להוציא חיבור ישיר מרמקול אחד לרמקול אחד. בנוסף, אפשר לקבל התקני מידע של קבצי קול, דרך כניסת USB. כך ניתן להזרים שירים ומוזיקה ישירות, למשל מדיסק און קי אל המכשיר.

> למידע נוסף ורכישה בקרו באתר https://www.sharonr.co.il/