אמן שמעוניין להקליט אלבום שלם או יצירות כאלה ואחרות, יכול לעשות את זה בצורות שונות, הוא יכול לעשות הן באולפן הקלטות אותו ניתן להשכיר מעת לעת, על פי ימים ושעות מסוימות, וכמו כן, הוא יכול לעשות צעד הפוך לגמרי, לבנות לעצמו אולפן הקלטות משלו בבית. 

באופן טבעי, הוא צריך לשם כך להשקיע לא מעט כסף ועולות תהיות האם זה משתלם מבחינה כלכלית. יהיו שיאמרו, שזה לא נכון מבחינתו להשקיע מבחינה כלכלית בהקמת אולפן הקלטה ביתי אלא בדברים אחרים, בין אם זה כלים ואמצעים מוזיקליים ובין אם זה דברים אחרים שיכולים לעזור מבחינה אומנותית. 

אך כשבוחנים את העניין לעומק, מגלים שזה דווקא יכול לעזור. זה הרבה יותר משתלם מבחינה כלכלית, בוודאי לאורך זמן. כל עוד מנצלים את זה נכון. כלומר, כל עוד מנצלים את האולפן על בסיס קבוע אז עם הזמן אפשר להחזיר את ההשקעה בו. 

למה זה משתלם מבחינה כלכלית?

הקמת אולפן הקלטה ביתי זה עניין משתלם מבחינה כלכלית מכמה סיבות:

ראשית, מדובר על עלות חד פעמית כמעט של הקמת אולפן, כך אין צורך בכל פעם לשכור אולפן מגורמים אחרים. גם אם בהמשך יהיו הוצאות נוספות לצורך רכישת מתקנים ומכשירים שונים, אזי שהם יכולים רק לשפר את איכות האולפן ולהוסיף אפשרויות נוספות. 

שנית, מי שיש לו אולפן הקלטות ביתי, תמיד יכול להשכיר אותו עבור אנשים שאין להם אולפן הקלטות ולא יכולים להרשות לעצמם. הוא גם יכול להפיק או להיות טכנאי בהקלטות של אחרים, מה שכמובן יכול גם להוסיף לרזומה המקצועית שלו וגם להיבטים כלכליים שונים במהלך הזמן. בוודאי אם מדובר באולפן הקלטות משוכלל שכולל אלמנטים מיוחדים.