חשבו על כל הפעמים ששמעתם הרצאות או צפיתם בהופעה מרתקת, מה בדיוק היה שם שגרם לכם להיות מרוכזים, להקשיב? מהו ההבדל שעושה מורה למורה מעניין ומרצה לכזה שמבוקש אצל כולם?

כל הקסם

הנוסחה כיצד לרתק את הקהל שלכם טמונה בקשר שתצליחו לעשות בין המסר אותו אתם רוצים להעביר, לרגש שזה מעורר אצלכם ואיך הכול בא לידי ביטוי בגוף שלכם החוצה. חשבו על אנשים שאתם אוהבים לראות אותם מופיעים ושימו לב כי הם אינם משתמשים בכרטיסיות או חומר כתוב, הם מכירים  את המסרים שאותם הם רוצים להעביר עד כדי כך שהם הופכים להיות חלק מהם, הם מרגישים אותם ולכן הם נלהבים ומאמינים בהם וכל זה יוצא החוצה במה שאנחנו כצופים קוראים כריזמה. ברגע שתשלטו בחומר שלכם, תרגישו אותו ותאמינו בו, תוכלו לייצר את הכריזמה הזאת, את שפת הגוף שתרתק את הקהל שלכם ותגרום לו להקשיב לכם.

שיפור היכולות

דווקא אנשים שפחות מיומנים בדיבור מול קהל צריכים ללמוד ולדעת איך לשחק עם דיבור מול קהל . למעט מאוד אנשים יש כריזמה טבעית, אצל אחרים היא נרכשת בעזרת קורסים וסדנאות ובעיקר בהרבה מאוד עבודה עצמית. למידה של התוכן, חיבורו לרגש ושפת גוף הם כולם כלים שיש לכם ואתם רק צריכים ללמוד לחבר ביניהם ולהשתמש בהם במידה נכונה. שימו לב שאנשים עם שפת גוף מוגזמת נתפסים כלא אמינים ואפילו שקרנים ולכן חשוב מאוד ללמוד ולשים לב למינון.

איך אדע עם אני מצליח

השיטה הטובה ביותר היא להירשם אל סדנאות על הופעה מול קהל ולאחר מכן לגייס קהל אוהד אך אמין. חברים, בני משפחה, קרובים ולנסות עליהם את ההרצאה. לאחר הביקורת והפידבק שתקבלו מהם תוכלו לדעת איפה כדאי להשתפר.