מה יכול להיחשב כרשלנות רפואית בניתוח קיסרי?

רשלנות רפואית בניתוח קיסרי

המאמר באדיבות https://www.m-adv.co.il

ניתוח קיסרי הוא טיפול רפואי נפוץ שנועד לפתור מצבים בהם תהליכי לידה לא יכולים להתנהל בצורה הטבעית שלהם. הניתוח יכול להיות מתוכנן ויזום, ועשוי במקרים רבים להיות ניתוח חירום מכורח המציאות. אך יש לא מעט מקרים בהם ניתוח קיסרי מתבצע באופן רשלני. דבר שמזיק במידה רבה, גורר התמודדויות פיסיות קשות, ועלול להוביל גם לנזקים בלתי הפיכים.

סוגים של רשלנות רפואית בניתוח קיסרי

  • התקבלה החלטה לניתוח שאינו הכרחי – ההחלטה לבצע ניתוח קיסרי צריכה להתקבל בשימת לב מרובה ועל ידי גניקולוגים מומחים. יש לא מעט מקרים שניתן להימנע בהם מביצוע ניתוח. אם בוצע ניתוח מיותר הדבר עלול להיות מוגדר כרשלנות רפואית. כיוון שלא נלקחו בחשבון אופציות אחרות שהיו יכולות למנוע את הניתוח.
  • לא בוצע ניתוח קיסרי נחוץ – יש מצבים בהם נשים צריכות מחמת התקדמות הלידה לעבור לחדר ניתוח. אך בגין רשלנות רפואית הן לא נבדקו כראוי ולא התקבלה החלטה מתאימה. מה שעלול להוביל לעוגמת נפש מרובה. 
  • נזקים במהלך הניתוח – במהלך ניתוח קיסרי עלול מנתח שאינו מנוסה דיו לחולל נזקים ולפגוע באיברי הרבייה של האישה. מה שיגרום חלילה לאי יכולת להרות או ללדת שוב בעתיד. נזק כזה הינו בלתי הפיך במקרים רבים, והוא עלול להיות עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח קיסרי.
  • התעכבה החלטה לביצוע ניתוח – אם התעכבה ההחלטה לבצע ניתוח קיסרי, ובגין העיכוב הזה נוצרו נזקים, נכון לבדוק האם הייתה רשלנות רפואית שהביאה לכך. כי במידה ויש צורך לנתח ואין אופציה אחרת, חשוב להעביר את האישה בהקדם האפשרי לחדר ניתוח ולחסוך את זמני הסיכון והכאב.

מתלבטים? התייעצו עם עורכי דין מומחים שיעזרו לכם להכריע האם חוויתם רשלנות רפואית בניתוח קיסרי.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד נושאים באותו תחום