שיפור האקוסטיקה עשויה להוביל לשיפור עצום באיכות החיים. במיוחד בסביבה הומה ומרעישה, עולה הצורך לבצע בניית חדרים אקוסטיים, בין אם זה בבית ובין אם זה במבנה עסקי או מסחרי. בעזרת שיטות שונות ניתן להשלים בניית חדרים אקוסטיים במינימום עבודה ועם תוצאות טובות מאוד.

בנייה על סמך ייעוץ מפורט

כאשר מזמינים קבלן ביצוע או שיפוצניק, לא בהכרח יהיו אלה מומחים לבניית חדרים בעלי אקוסטיקה גבוהה. לעומת זאת, יועץ אקוסטיקה מקצועי יוכל לתת את כל הדגשים על מנת שהבניה תתבצע בצורה מתאימה. הליווי או ההמלצות של היועץ יוכלו לאפשר בניית חדרים אקוסטיים במינימום עבודה, ללא צורך בשיפורים מאוחרים יותר.

שימושים באמצעים בולמי רעש וסופגים

ידועות שיטות שונות שיכולות לאפשר בניית חדרים אקוסטיים במינימום עבודה. כך לדוגמא עיבוי הקירות או התיקרה. אחד הדברים הפשוטים יחסית לביצוע הינו תוספת שהופכת את התקרה לאקוסטית. כאשר חדר מאובזר עם תקרה כזאת וכאשר מוסיפים גם ריצוף בעל איכות אקוסטית או פרקט שידוע ביכולתו לספוג רעשים, מתקבל חדר מבודד בצורה טובה מאוד.

שימוש בחלונות כפולים

דרך נוספת לשפר את האקוסטיקה בכל חדר נשענת על הקמת חלונות בעלי בידוד משופר. התקנה של חלונות כפולים, כלומר בעלי זגוגית כפולה, מקטינה בצורה משמעותית את זליגת הרעש החיצוני. כאשר מוסיפים זאת לתקרה האקוסטית ולשיפורים נוספים שאפשר להכניס לקירות לטובת בידוד, מתקבל חדר מבודד בצורה טובה מאוד.

פאנלים מבודדים לקירות

בבניית חדרים אקוסטיים אפשר להתקין פאנלים מבודדים. בצורה כזאת, הקירות יהיו מבודדים היטב ורמת הרעש תהיה מינימלית. שילוב של השיטות האמורות לעיל, על בסיס ייעוץ אקוסטי במידת הצורך, יאפשר את השלמת הבנייה במינימום מאמץ ובצורה טובה.

> מידע מקצועי והמלצות נוספות ניתן לקלבל באמצעות אתר https://safety-sol.com!