נזקי העישון ברורים היטב לכולם, גם לציבור המעשנים ולכן הם מנסים למצוא פתרונות חדשניים, אך האם הם באמת מזיקים פחות? האם סיגריות אלקטרוניות עדיפות על סיגריות רגילות? המשיכו לקרוא כדי לדעת!

מהי סיגריה אלקטרונית?

הסיגריה מורכבת ממכשיר קטן שאליו מכניסים חומרים שונים לעישון ובעזרת חימום הנוזל מתחולל במכשיר אידוי של החומר שאותו שואפים המשתמשים. המכשיר פועל בעזרת סוללות ואפשר להכניס אליו חומרים כמו ניקוטין, מריחואנה וחומרי עישון נוספים.

קהל היעד

ממחקרים שונים מתברר כי רוב משתמשי הסיגריות האלקטרוניות הם מעשנים חדשים ובעיקר בני נוער למרות שלכאורה חל איסור על מכירת סיגריות וחומרי עישון לצעירים מתחת לגיל 18. ראו לדוגמה סיגריות אלקטרוניות חד פעמיות!

יתרונות הסיגריה האלקטרונית

בניגוד לסיגריה רגילה, תהליך של אידוי לא משאיר אחריו ריחות אצל המשתמש או בסביבתו, הוא אינו משפיע על הסביבה ולא גורם לעישון פסיבי. נוסף על כך אין שריפת חומרים ולכן אין ספיגה של רעלים כמו בסיגריה רגילה. לאחר המעבר לסיגריה אלקטרונית חוזרים למשתמש חוש הטעם והריח ואף על פי שבתחילה הוא עלול לחוות בחילות וכאבי ראש בשל הגמילה מעישון הטבק, לאורך זמן ירגיש המשתמש טוב יותר.

להדליק סיגריה או לשאוף

יתרונה הגדול של סיגריה אלקטרונית הוא בכך שהיא מאפשרת שימוש בכל מקום אך לא תמיד המעבר קל ויש ללמוד את כמות החומר הנדרשת, את ההשפעה המתקבלת ולהחליף את הטקסיות המתלווה לעישון סיגריה רגילה בסוג אחר של שימוש. לפעמים ידרשו כמה ניסיונות כדי למצוא את המכשיר המתאים, החומר המוצלח והכמויות הנכונות.

עלויות

למעט הרכישה הראשונית של המכשיר הכרוכה בכמה מאות שקלים, לאורך זמן עלויות החומרים לשימוש זולות באופן משמעותי מעלויות סיגריות ומחזיקות לאורך זמן רב יותר.