הרבה אנשים מרגישים שחסרים להם כלים מתאימים בשביל להתבטא בצורה שהם שואפים. זה מתחיל באנשים שמרגישים שהתקשורת בבית לוקה בחסר עם בני הזוג או עם הילדים. זה נמשך עם תקשורת לא מספיק טובה עם עמיתים לעבודה או מנהלים, או לקוחות או עובדים. תקשורת בינאישית היא מונח כללי שמתאר את היכולת שלנו להתבטא ולתקשר עם אחרים במגוון רחב של מצבים. שיפור בתחום הזה יכול להביא לתוצאות מדהימות.

במאמר הבא נביא לפניכם הסבר מהי ההגדרה של תקשורת בין אישית ובמה היא יכולה לסייע לכם,
על מנת לקרוא בהרחבה לחצו כאן > תקשורת בין אישית באתר של דורית קיי

התקשורת שבונה אמון והנעה

אפשר להבין יותר לעומק מהי תקשורת בינאישית, כאשר שמים את האצבע על כמה מהדברים הנפלאים שתקשורת במיטבה יכולה להשיג. תקשורת בינאישית במיטבה יכולה לבנות אמון בין אנשים. זאת אומרת, שאפילו עם אנשים שאתם פוגשים לראשונה, אתם יכולים ליצור אמון ותחושה יותר חופשית. בנוסף, תקשורת בינאישית במיטבה יכולה לסייע לכל אחד להשפיע על אחרים ולעורר בהם מוטיבציה והנעה. זה חשוב להורים, כאשר הם רוצים לרתום את הילדים לעשייה. זה חשוב למנהלים ולבעלי עסקים, שרוצים להניע את העובדים. זה חשוב לאנשי מכירות, שרוצים לעורר אמון ולשפר את המכירות, מול הלקוחות.

האם תקשורת טובה יותר ניתנת ללמידה

אנשים מסוימים, כך נדמה, נולדו עם היכולת לחולל פלאים בעזרת תקשורת בינאישית מרהיבה. אך למעשה, כולנו לומדים את רזי התקשורת, מי באופן טוב ומי באופן פחות טוב. אפשר בהחלט ללמוד כיצד לעשות שימוש בכלים שונים, כגון טון דיבור, הקשבה פעילה וכדומה. מאמנים אישיים שמתמחים בתחום התקשורת (אישית או עסקית), יכולים להניע שיפור עצום. אם את או אתה מרגישים שלפעמים אתם רוצים להתבטא אחרת ולגרום לאחרים להבין אתכם או להקשיב לכם, זה בהחלט ניתן ללמידה. בעזרת תהליך מובנה בליווי דורית קיי מאמנת עסקית מאמנת אישית ויועצת ארגונית, תוכלו לחולל בעצמכם ובאחרים, שינוי עצום.