חגיגת בר מצווה הוא אירוע שכל זכר שהגיע לגיל 13 מחכה כבר להגיע אליו. אחד מהימים המאושרים ביותר בחיי נער, כאשר הוא מגיעה לגיל מצוות, זה היום הזה. את הימים הללו הוא מקבל כדבר משמעותי מאוד בחייו.

חגיגת בר מצווה כמו שלא חשבתם |

חשוב לעשות את אירוע בר המצווה בצורה מכובדת , במקום שראוי לחגוג בו את היום המהודר והמיוחד, בחייו של נער בר המצווה. עשו חגיגה עם רעיונות מיוחדים לבר מצווה כמו שלא חשבתם מעולם שתעשו והשקיעו רבות בתפאורה לקראת היום המיוחד הזה.

מה זה בכלל בר מצווה? |

אירוע בר מצווה הוא אחד מהאירועים היותר משמעותיים שקיימים לנער שזה הרגע עשה 13, ומתבשר על היותו בליגה אחרת השייכת לגדולים. זהו גיל מאוד משמעותי בחייו של נער. נערה יהודייה, שהגיעה לגיל 12 נחשבת כ"בת מצוות".

בגיל זה, נערת בת המצווה מתחילה לקבל על עצמה את מצווה התורה ולהתחייב בהן. אירוע בת או בר מצווה מתקיימים בנוכחות הורים ואחים ובני משפחה וחברים לכיתה. זהו אירוע משמעותי ביותר עבור נערה שהגיעה לגיל מצוות הלה הוא גיל 12 אצל בנות ו – 13 אצל בנים.

באיזה גיל עושים בר ובת מצווה? |

הבנים והנערות הופכים לבת או בר מצווה כאשר אצל הבנים זה נעשה בגיל 13 ואצל הבנות, שמתפתחות בדעתן מהר יותר מהבנים, הן נעשות לבת מצווה כבר בגיל 12, אז היא נכנסת לגיל מצווה ונעשית מחויבת במצוות התורה.

בנים מחויבים במצוות רק בגיל 13, אז הם נעשים בשלים בדעתם לקיום תורה ומצווה. לבנים, זהו אירוע משמעותי ביותר שכן הם מקבלים תפילין חדשות ונוצצות ומתחילים להניח אותן כל בוקר בבית הכנסת ולובשים טלית קטן עם התפילין.

מה המשמעות של בת מצווה |

יום בת המצווה, הוא יום חשוב בשרשרת מתמשכת של חוויות דתיות ורוחניות, וההיבט המכריע ביותר באבן דרך זה, הוא ההשפעה ארוכת הטווח על זהותה היהודי של הנערה הצעירה. ההכנות צריכות לשקף את אופן ביצוע אירוע חשוב זה כבת המצווה יחד עם הפעלות ייחודיות לאירוע הבת מצווה.