הניסיון שלנו הניע אותנו להתעמק במחקרים המדעיים שאספנו בהודו וכמו כן במערב כדי לזהות ולהסביר כמה יתרונות של יוגה וכיצד היא עוזרת כ"כ למתנסים בה:

 

משפרת את הגמישות שלך

גמישות משופרת היא אחד היתרונות הראשונים והברורים ביותר של היוגה. במהלך השיעור הראשון שלך, סביר להניח שלא תוכל לגעת באצבעות הרגליים שלך, לא משנה כמה תתכופף. אבל אם תקפיד בזה, תבחין בהתרופפות הדרגתית, ובסופו של דבר, תנוחות בלתי אפשריות לכאורה יתאפשרו. סביר להניח שתבחין כי כאבים שונים מתחילים להיעלם. זה לא צירוף מקרים. חוסר גמישות של השרירים שלנו גורמים לכאב ויציבה לא נכונה.

 

בונה שרירים חזקים

שרירים חזקים הם יותר מאשר רק נראים טוב. הם גם מגנים עלינו ממצבים כמו דלקת פרקים וכאבי גב, ועוזרים במניעת נפילות בקרב קשישים. וכשאתה בונה כוח באמצעות יוגה על מזרן, אתה מאזן אותו בגמישות. אם רק הלכת לחדר הכושר והרמת משקולות, אתה עלול לבנות כוח על חשבון הגמישות.

 

משכלל את היציבה שלך

הראש שלך הוא כמו כדור באולינג – גדול, עגול וכבד. כאשר הוא מאוזן ישירות על עמוד שדרה זקוף, דרוש הרבה פחות עבודה לשרירי הצוואר והגב שלך כדי לתמוך בו. עם זאת, העבירו אותו כמה סנטימטרים קדימה, ואתם מתחילים להתאמץ על השרירים האלה. החזק את כדור הבאולינג הנטוי קדימה במשך שמונה או 12 שעות ביום וזה לא פלא שאתה עייף. ועייפות אולי אינה הבעיה היחידה שלך. יציבה לקויה יכולה לגרום לבעיות גב, צוואר ובעיות שרירים ומפרקים אחרים.

 

מונע התפרקות הסחוס והמפרקים

בכל פעם שאתה מתרגל יוגה, אתה לוקח את המפרקים שלך דרך כל טווח התנועה שלהם. זה יכול לעזור במניעת דלקת פרקים ניוונית או במתן נכות על ידי "סחיטה והספגה" של אזורי סחוס שבדרך כלל לא משתמשים בהם. סחוס הוא כמו ספוג; הוא מקבל חומרים מזינים טריים רק כאשר הנוזלים שלו נסחטים וניתן להשרות אספקה ​​חדשה. ללא מזונות נאותים, אזורי סחוס מוזנחים עלולים להתבלות בסופו של דבר ולחשוף את העצם הבסיסית כמו רפידות בלם שחוקות.

המידע באדיבות אתר אקס וור