חנות למוצרי מוזיקה היא חנות שמוכרת מוצרים בתחום המוזיקה לציבור הרחב. חנויות מוזיקה בדרך כלל מופעלים על ידי בעלי מקצוע וידע בתחום המוזיקה על מנת לאפשר ייעוץ טוב ויעיל ללקוח.

קהל היעד שמבקר בחנויות מוזיקה הם לא בהכרח מוזיקאים מהשורה הראשונה. לחנות מוזיקה דרושים עובדים מקצוענים שידעו להתאים את הכלי הנכון לכל מבקר בחנות. אינו דומה לקוח שמתעניין על פסנתר אקוסטי ללקוח שהגיע לחנות וטרם החליט איזה כלי נגינה לבחור. למקום הזה נכנסים חנויות המוזיקה כאשר הם צריכים לספק מענה איכותי ומקצועי ללקוח. מגיקל נוטס היא חנות מוזיקה בבית שמש.

מה חשוב לדעת בבחירת כלי נגינה?

בחירת כלי נגינה למוזיקאים מתחילים, יכול להיות השלב הקריטי שיקבע האם המתחיל יהפוך למקצוען או יישאר מתחיל. הדבר החשוב ביותר למתחילים הוא לדעת מה הם הכישורים המרביים שהוא ניחן בהם ובהתאם לבחור כלי נגינה מתאים. אין מבחן מסודר שיכול לקבוע מה היכולות המקצועיות של כל אחד ואחד. אבל לעתים ניתן לבחון יכולות באמצעות קליטה נכונה של שימוש בכלי הנגינה. בעוד כלי מפוח דורשים מאמץ פיזי קשה, כלי קלידים ידרשו בסה"כ מיומנות ושליטה מהירה באצבעות הידיים. חוברות ללימוד נגינה משווקות בחנות כלי נגינה בבית שמש ויכולים להיות סינון ראשוני של הכלי המתאים יותר או פחות למוזיקה המתחיל.

הגברה וציוד נלווה לכלי הנגינה

השקעה בהגברה איכותית הוא דבר נדרש מאוד כדי שהקהל הרחב ייהנה מהמוזיקה והצלילים יישמעו בצורה איכותית וטובה. הופעה מול קהל הוא משהו שדורש הגברה איכותית ומקצועית, לעומת זאת באירועים קטנים ניתן להסתפק בבידוריות קטנות ובינוניות על מנת להגביר מעט את צלילי כלי הנגינה. בידוריות Apextone מגיעות עם מיקרופונים ומאפשרות להשמיע את ביצועי כלי הנגינה היישר מהבידורית. חלק לא מבוטל מהמתחילים, יעדיפו למצוא מקום שקט ומבודד ולנגן שם יחד ע כמה חברים. המעלה בבידורית שניתן לסחוב אותה בקלות ובמהירות לכל מקום. כידוע הדרך היחידה להצליח במקצוע הנגינה הוא להתמיד שוב ושוב עד שמגבשים מיומנות ומקצועיות. ציוד נח וקל הוא הדרך הטובה היותר לתגבור היכולת לצאת לשטח ולנגן בקלות ובכיף.

בידורית יכולה לשמש גם לקריוקי בחלק מהערב, ובעצם לשלב כיף מוזיקה ולמידה בערב אחד.