מעבדות שחזור מידע וטכנאי מחשבים מתמחים בשחזור מידע בצורה מקצועית ואיכות מא' ועד ת'. כמו כן, הם מספקים שירותים צדדים כמו: תיקון דיסקים קשיחים, פתרונות ענן, והעברת תכנים מדיסק כזה לאחר. בחירת המעבדה או הטכנאי היא חלק בלתי נפרד וחשוב מהמשימה שלכם. במאמר זה, נדבר על איך מבצעים את פעולת שחזור הדיסק הקשיח בצורה עצמית וללא עזרה מגורם אחר.

למה כדאי לשחזר את הדיסק הקשיח לבד ומתי

שחזור דיסק קשיח מותנה בהתאם לתרחיש הנוכחי, בהתאם לחומרת הנזק, ובהתאם לרוח האדם. שחזור דיסק קשיח נעשה לבד במקרים שבהם הדיסק כבר מזוהה במחשב, שאין בעיה טכנית לרכיבים הפנימיים, ושהתנאים די אידאלים ופשוטים לעבודה. במילים אחרות: כשהדיסק הקשיח נפתח במחשב בצורה תקינה, יותר קל ופשוט לצרכן הממוצע להפעיל תוכנה ולבצע את השחזור. במקרים אחרים, הצרכן יצטרך לפנות למעבדת שירות ושחזורים.

שחזור דיסק קשיח פנימי וחיצוני – איך עושים את זה בצורה נכונה

מאמר זה מתייחס לדיסק קשיח שמזוהה במחשב, במקרים שבהם הדיסק לא מזוהה, פנייה לחברת שחזור מידע ונתונים היא הכרחית וחובה. בכל מקרה, כאשר הדיסק מזוהה במחשב, והנתונים עדיין לא נמצאים בתוכו, נאבדו, או נמחקו, פעולת שחזור היא הכרחית. הפעולה מתרחשת בהתאם לתוכנות מקוריות וייעודיות, חלקם אפקטיביות במצבים מסוימים, וחלקם יותר. הנה כמה תוכנות שתוכלו להיעזר בהם:

  1. Easeus Data Recovery
  2. MiniTool Power Data Recovery
  3. Recuva

ועוד. וככה, בשימוש עם אחד או יותר מהתוכנות הנ"ל תוכלו להשיג את הקבצים האבודים, הקבצים שנמחקו, או הקבצים שנדרסו מהמחיצה מסוימת. שימו לב: לאנשים ללא הידע הנדרש, מדובר בסיכון ממשי, השימוש בתוכנות הם לאנשים מקצועיים שלמדו את מילון המונחים, ושיודעים כיצד כל דבר עובד.

למה כדאי לפנות לחברת שחזור מידע

במקרים שבהם הארד דיסק לא מזוהה בביוס (מערכת המחשב) או במערכת ההפעלה, הפנייה לחברת שחזור כמו טיקטק שחזור מידע היא חובה. מדובר בבעיה טכנית ופנימית הקשורה לרכיבים האלקטרוניים של הדיסק הקשיח. לחלופין, ייתכן שגם כבל המידע והחשמל לא תקין או לא מחובר היטב, וכדאי לבדוק זאת. על כל פנים, אם שום דבר לא עוזר, הברירה היחידה היא פנייה מקצועית למעבדה המתמחה בשירותי שחזור מידע מקיפים. אחוזי ההצלחה, השירות ומידת האחריות על העבודה, הנזק המינימלי (אם בכלל) הם אלה שהופכים את הפנייה ללגיטימית הרבה יותר. כעת, הבחירה בידיים שלכם, בהצלחה בהמשך הדרך.