אחד השלבים החשובים ביותר בעריכת ספר לפני הוצאתו לאור הוא שלב ההגהה. בשלב זה טובי המומחים בתחום עוברים על הספר מבחינת התקינות הלשונית, ראו כאן לדוגמא. שלב זה חייב להיעשות על ידי טובי המומחים בתחום אשר ידעו לזהות כל תקלה לשונית ולתקנה על הצד הטוב ביותר. לא מעט כותבי ספרים בוחרים לעבור בפעם הראשונה בעצמם על כל הספר ולערוך הגהה לשונית שאינה מקצועית. חשוב לדעת שהגהה זו על פי רוב אינה מספיקה על מנת לוודא כי הספר כולו חסין מטעויות לשוניות כאלה ואחרות ולכן חשוב להיעזר בשירותי הגהה מקצועי. בודקי הספר הם אנשים מקצועיים אשר עברו לא מעט הכשרות מקצועיות לכך. ההכשרות כוללות את למידת השפה העברית על בורייה כולל שנות לימודי לשון עמוסות במיוחד.

כל מה שחשוב לדעת לפני שלב ההגהה

אז לפני שאתם בוחרים להוציא את הספר לאור, הנה לכם כמה טיפים חשובים לשלב ההגהה שלכם. ראשית, קיימת חשיבות לעבור על הספר בצורה מדוקדקת במיוחד ולאתר את כל הטעויות הלשוניות הקיימות. לאחר מכן, חשוב לדעת כיצד לתקן נכון את הטעויות השונות על מנת שהתיקונים לא ייצרו טעויות נוספות. לשם כך אתם נדרשים בעורכי הגהה מקצועיים ומנוסים אשר יודעים ומכירים היטב את המקצוע שנים ארוכות. במטרה לאתר את העורכים הלשוניים המקצועיים ביותר אשר יצליחו לערוך לכם הגהה ברמה גבוהה במיוחד, קיימת חשיבות רבה לערך סקר שוק קצר בתחום זה. לאחר שלילת כמה עורכים שאינם מספיק מקצועיים, תוכלו לבחור עורך לשוני מקצועי ומיומן אשר יבטיח לכם הגהה מדוייקת וקפדנית במיוחד.

בחרו נכון עורך לשוני מקצועי ומיומן

כך תבטיחו כי הספר שלכם יהיה חף מטעויות לשוניות שונות. זכרו, שלב הגהה לשונית לספר שלכם הוא שלב שלא ניתן לדלג עליו ונחשב לאחד מהחשובים ביותר בכל הליך הוצאתו לאור, קראו בהרחבה באתר טקסט רץ הוצאה לאור!