המאמר באדיבות Green Diamonds

מתכנן להציע נישואין בקרוב? לשם כך תצטרך לבחור טבעת יהלום מרשימה ומיוחדת לה בת זוגתך לא תוכל לסרב. אם העלות של טבעת יהלום מעט מרתיעה אותך וגורמת לך לשקול מחדש את הרעיון, כדאי שתדע כי ניתן למצוא גם טבעות אירוסין המשובצות ביהלומים מלאכותיים או יהלומי מעבדה, שאלו עולים הרבה פחות מיהלומים אמיתיים ומעניקים את אותו אפקט הוואו שבת זוגתך תרגיש.

אז מהם יהלומי מעבדה ויהלומים מלאכותיים, מדוע הם כל כך פופולריים בתכשיטים של היום ואיך תדע שלא קנית יהלום מזויף? נרחיב כאן על ההבדל בין יהלומי מעבדה ליהלום מלאכותי.

מהם יהלומי מעבדה?

אלו יהלומים שיוצרו בתנאי מעבדה באמצעות מכשור מיוחד, כך שהתוצר הכימי הסופי של אבן היהלום זהה באופן מושלם לאבן יהלום שנכרית מבטן האדמה.

מהו יהלום מלאכותי?

יהלום מלאכותי הוא יהלום שנוצר בתנאים מלאכותיים ולא תנאים טבעיים, כך שבמקום שלחץ האטמוספירה ושינויים כימיים באדמה ייצרו את אבני היהלום באדמה – מכשור מתקדם ומיוחד מבצע זאת בצורה מלאכותית.

אז מה ההבדל בין יהלום מעבדה ליהלום מלאכותי?

למעשה לא קיים כל הבדל בין יהלום מעבדה ליהלום מלאכותי, כיוון ששני סוגי יהלומים אלו יוצרו באופן לא טבעי אך עדיין מאפשרים להשיג את התוצר הסופי של אבן יהלום איכותית ומרשימה.

מה היתרונות של יהלומים כאלו?

בין אם מדובר על יהלומי מעבדה או יהלומים מלאכותיים, אבנים אלו נוצרות באופן לא טבעי ולכן ייצור שלהן לא כרוך במאמץ רב של איתור יהלומים באדמה, כרייה שלהם ופעולות נוספות הכרוכות בכך. הודות לכך העלות של יהלומים מלאכותיים ויהלומי מעבדה הוא נמוך משמעותית מיהלומים טבעיים, כך שגם גברים שרוצים לרכוש טבעת אירוסין משובצת יהלומים במחיר זול יוכלו למצוא את מבוקשם בקלות.