בגני ילדים יש מספר פינות בהם הילדים אוהבים לשחק. למשל יש פינת רופא, פינת מטבח לגן ועוד פינות נוספות בהן הילדים משתמשים בעולם הדמיון שלהם, וזוהי גם חוויה חברתית. איך פינת מטבח לגן ילדים צריכה להיראות?

רוצים להיות כמו המבוגרים

ילדים נוטים לחקות מבוגרים בלא מעט תחומים, הם אמנם נהנים מימי התום, אך לעיתים מדמיינים שהם יכולים לעשות את מה שהמבוגרים עושים ולא פחות טוב. לכן בכל גן ילדים מספר פינות.

פינת מטבח בגן היא הכרחית

ממש כך. מטבח הוא מקום המוכר לילד מהבית, אמא מבלה בו לא מעט שעות, ואיזה כיף זה לבשל ולאפות בגן? הילדים יוכלו ליהנות משעות רבות של חוויה נהדרת, הם מעמידים פנים שאכן הם יודעים לבשל, לא רק לעצמם, גם לחברים.

אל מה עוד יש להתייחס?

חשוב מאוד שכל מתקני חצר ופינות המשחקים, וזה כמובן כולל את פינת המטבח, יהיו נקיים, בטיחותיים, כמה שיותר סטריליים, כך גם הגננות יוכלו להנמיך את רמת הדאגות והחששות.

ציוד למטבח בגן ילדים

בעלי הגן יוכלו כמובן לבחור את מה שמתאים לילדים, לגן ולגודלו, יש לבדוק מחירים ולפנות לבתי העסק הטובים ביותר בתחום עם מבחר רב של ציוד לגני ילדים.

מה חשוב לרכוש?

הנה כמה דוגמאות: מטבחון צבעוני משולב, מטבחון מיני, מטבחון עם שני כיורים, מטבחון מודולרי, מטבחון חלבי/בשרי, פינת מטבח עם גב או ללא גב, תנור מעץ, מכונת כביסה, מקרר קטן , שולחן אכילה, כיסאות לשולחן,  כמובן שאין לרכוש את הכל, אלא רק את מה שהגן זקוק לו.

לסיכום

פינת מטבח לגן ילדים חייבת להיות בטיחותית, נוחה לעבודה, ויש לציין כי משחק זה נחשב להתפתחותי, כלומר הוא בעל ערך מוסף משלו.