בשנת 2009 הגיעה הבשורה לעולם. ביפן נוצר על ידי קבוצה / אדם בודד מטבע דיגיטלי חדש – מטבע הביטקוין. אנחנו לא יודעים באמת מי יצר את המטבע, אך אין ספק שמדובר בראשית המהפכה הכלכלית הגדולה בעולם.

יחד עם המטבע נוצר גם מקום האחסון שלו, ארנק דיגיטלי. הארנק ממוקם על שרת מרוחק או במחשב מקומי וכך ניתן לשמור את המטבעות, לסחור ולקנות בהם. 

המטבע התפרסם כל כך בעולם בעקבות התנודתיות הרבה שלו. שינויי השער ושווי המטבע עלו וירדו וגרמו להרבה רעש בעולם.

מטבע דיגיטלי

בשנת 2013 עמד שווי המטבע על 1,186 דולר. שווי זה היה אחד השיאים הראשונים של המטבע שהיה שווה בתחילה פחות מ – 200 דולר. ככל שהזמן עובר ענו עדים לכך ששווי המטבע רק עולה עוד ועוד. אמנם מידי כמה שנים שוויו יורד אך עדיין מדובר במטבע חזק ששוויו עולה עוד ועוד.

כיום, שווי המטבע הגיע ל 37,620 דולר. זאת לאחר ירידה גדולה מסוף 2021 או אז שווי המטבע נסק ליותר מ – 60,000 דולר.

הסיבה אם כן לכך שמטבע ביטקוין נחשב למטבע הדיגיטלי היציב ביותר, הוא מכיוון שלמרות ששווי המטבע עולה ויורד לפי תקופות, עדיין שוויו הגדול לא יורד והוא נחשב למטבע היקר והמשתלם ביותר להשקעה.

שער יציג

לשם ההשוואה המטבע השני בגודלו – האת'ריום שווה נכון לתחילת 2022 'רק' 2,565 דולר. אמנם גם שווים של שאר המטבעות הדיגיטליים הולכים ועולים, אך העלייה נעשית באיטיות רבה ובאחוזים נמוכים בהרבה מאשר מטבע הביטקוין.

בעשר השנים האחרונות החל אף המטבע לשלוט בעסקאות רבות ברחבי העולם, הן אם מדובר בעסקאות נדל"ן וכדומה. המטבע הדיגיטלי הולך ותופס את מקומו של המטבע הפיזי. 

> מידע מקצועי למשקיעים במטבעות דיגיטליים ניתן לקבל באמצעות Bits of Gold!