מתי מומלץ לפנות לעו"ד לאכיפת חוזים?

עורך דין לאכיפת חוזה

הסכמים קמים ונופלים מאז שהיום נהיה ליום והלילה ללילה. על פי החוק גם לחוזים בעל פה יש תוקף ובהפרת הסכם אפשר לתבוע על ידי ראיות כי אכן היה חוזה שהופר. אולם בעוד חוזים בעל פה קשה מאוד לתבוע בגלל הקושי להוכיח את החוזה על סעיפיו, בחוזה כתוב הפרת הסכם מחייבת את המפר בקנס וקל מאוד להוכיח את זה. 

כל מה שצריך זה את המסמכים להוכיח ועורך דין שנון לצידכם. אז מתי כדאי לפנות אל עורך דין לאכיפת חוזה? כל הפרטים כאן למטה. 

מתי כדאי לפנות לעורך דין שיאכוף את החוזה?

עילות התביעה להפרת חוזים הן רבות. יש הפרות שיכולות להיות כמו מרמה, גניבה ועוד. כמובן שצריך להתייעץ עם עורך דין מומחה לענייני חוזים, כדי להכיר כל מקרה לגופו ולדעת מה לעשות בתיק שלכם. אבל באופן כללי כאשר חוזה נחתם בין שני צדדים ואחד מהצדדים לא ממלא אחר הסעיפים שנכתבו בחוזה, הדבר נחשב להפרה ומהווה עילה לתביעה כנגד הצד השני. 

אז מה כדאי לעשות בפועל? 

טעות שהרבה אנשים עושים היא לפנות ישר לבית משפט בלי תשתית. מה שהם לא יודעים זה שההתנהלות של בית המשפט היא איטית ותעלה להם בסוף התהליך הרבה יותר כסף יותר ממה שהם רצו לקבל אולי. בגלל זה, כדאי לפנות בהתחלה לעורך דין שמתמחה בדיני חוזים כמו ניר אביבי, לצרף כל מסמך אפשרי שיהיה ראיה להפרת החוזה ולשאול את דעתו. האם יש כאן תביעה של ממש או לא.

לאחר קבלת חוות הדעת אפשר לפנות למשפט יחד עם עורך הדין שינהל את התיק. בהרבה מקרים העורך דין ימליץ לכם לא ללכת לבית המשפט בגלל אורך התהליך ולהגיע לפשרה עם הצד השני בצורה עצמאית או על ידי גישור. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד נושאים באותו תחום

הגהה לשונית

4 טיפים להגהה לשונית מוצלחת

אחד השלבים החשובים ביותר בעריכת ספר לפני הוצאתו לאור הוא שלב ההגהה. בשלב זה טובי המומחים בתחום עוברים על הספר מבחינת התקינות הלשונית, ראו כאן

קרא עוד »