התפתחות הפסנתר לאורך השנים

התפתחות הפסנתר לאורך השנים

פסנתר אקוסטי או פסנתר קלאסי הם פסנתרים קדומים. צורתו המקורית של הפסנתר היא צורת הפסנתר הקלאסי. מדובר על כלי נגינה מהודר ומלכותי אשר נוצר בתחילת המאה ה18. הפסנתר מהווה את אחד מכלי הנגינה החשובים ביותר והנחשקים ביותר בעולם המוזיקה. נגינת פסנתר ממלאת את האוויר בצלילים נעימים אשר מופקים מהמערכת המכאנית של הפסנתר הכוללת את הפטישים, המיתרים ותיבת התהודה.

על הפסנתר

שמו של הפסנתר המקורי הוא פיאנו פורטה. הוא קרוי כך כל שם היכולת שלו לשלוט על חוזק הצליל המופק ממנו באמצעות אופן הלחיצה על הקלידים. ככל שעוצמת הלחיצה תהיה משמעותית יותר כך הפסנתר יפיק צלילים חזקים יותר. צליל חזק המופק מהפסנתר קרוי פיאנו וצליל חזק המופק מהפסנתר קרוי פורטה. עד היום הפסנתר נקרא פיאנו בקרב לא מעט שפות. כאמור, בתחילת המאה ה18 הפסנתר הגיח לעולם בצורתו הקלאסית, אך עם השנים ועם התפתחות העולם המודרני, נוצר הפסנתר החשמלי אשר מכונה גם פסנתר דיגיטלי או פסנתר אלקטרוני. לפסנתר החשמלי בשונה מהפסנתר האקוסטי הקדום אין מערכת מכאנית, אך הוא בנוי באופן שבו הוא יכול להפיק צליל דומה מאוד לצליל האקוסטי של הפסנתר. כל הצלילים אשר הפסנתר החשמלי מפיק הם צלילים מוקלטים ולכן, אם אתם מעוניינים בצלילים מדויקים ואותנטיים של פסנתר, כדאי מאוד לבחור דווקא בפסנתר אקוסטי.

פסנתרים חשמליים כיום

כאשר נוצר הפסנתר החשמלי לראשונה הצלילים שלו לא היו דומים מאוד לצלילים שהפיק הפסנתר האקוסטי. אולם במהלך השנים הפסנתר החשמלי התפתח מאוד ובשל שינויים רבים שביצעו בו, ניתן למצוא מגוון דגמי פסנתר למכירה מהסוג הזה,  כאשר ישנם דגמים המפיקים צלילים דומים מאוד לצלילי הפסנתר האקוסטי. בשנים האחרונות ניתן למצוא את הפסנתר החשמלי בשני סוגים עיקריים: פסנתר נייח ופסנתר נייד. פסנתרים ניידים קלים יותר במשקלים, נוחים לשינוע ומתאימים עבור אנשים שזקוקים להזיז את הפסנתר שלהם ממקום למקום באופן תמידי.

כיום ניתן למצוא גם פסנתרים אקוסטיים וגם פסנתרים חשמליים בסוגים שונים, גם כיד ראשונה וגם כיד שניה ולכן, אם אתם מעוניינים לרכוש פסנתר כדאי שתקבלו את ההחלטה הנכונה בהתאם לפרמטרים השונים הנוגעים לסוגי הפסנתרים השונים.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד נושאים באותו תחום

הסדרת מעמד לבן זוג זר

הפיתרון להסדרת מעמד לבן זוג זר

המאמר באדיבות עו"ד עמרי אזולאי מערכת יחסים בין אזרח ישראלי לאזרח זר הינו מאוד מורכב בעיקר אם מתקיימים נישואים או שבני הזוג הופכים לידועים בציבור.

קרא עוד »
בועז דקל

עריכות סאונד ודיבוב – בועז דקל

אנו מתארים עריכת סאונד כאומנות להפקת צלילים באיכות מעולה למיקס, הטמעה ועיבוד. במילים פשוטות יותר, עריכת סאונד היא משימה מפרכת שנועדה כדי לגרום להקלטות רועשות

קרא עוד »
קריינות

קריינות

היום ניתן למצוא קריינות כמעט בכל סרט, סדרה או פרסומת. אומנם רוב האנשים אינם מודעים לכך, אך למעשה כמעט תמיד ניתן לשמוע בפרסומות את קולו

קרא עוד »