למרות הפופולריות העצומה שלה, מעטים מאוד מאיתנו מודעים למה בעצם נועדה מדיטציה. מדיטציה היא שיטה פשוטה לקבל בהירות למחשבותינו. זה עוזר לנו למצוא שקט פנימי וסיפוק. זה מפעיל את המוח שלנו ועוזר לנו לפתח את היכולות הקוגניטיביות שלנו ועוד.

מוזיקה למדיטציה

החלק הטוב ביותר במדיטציה בעזרת מוזיקה הוא שקל מאוד לתרגל אותו. כל מה שאתם צריכים זה מקום שקט וכמה דקות מדי יום. תתפלאו מכך כשתדעו את היתרונות הנלווים למדיטציה.

סוגים שונים של מוסיקה למדיטציה:

מוזיקה קלאסית הודית:

בדיוק כמו שהשם מרמז, המוסיקה הקלאסית ההודית נולדה בארץ התרבות והצבעונית של הודו. מאז שהוא קם, הוא משך את תשומת ליבם של מיליונים. והיום, הפופולריות שלה חצתה גבולות והעולם יודע על כך. אפילו אנשים ממדינות המערב ואירופה מאזינים למוזיקה קלאסית הודית תוך כדי מדיטציה.

מדיטציה עם מוזיקה קלאסית הודית שמתנגנת ברקע, יכולה להיות חוויה שמשנה את החיים. אם תרצו ללמוד עוד על מוזיקה קלאסית הודית, תוכלו לחפש באינטרנט. ישנם כמה מוזיקאים קלאסיים ידועים שאתם הולכים ממש לאהוב.

קריאות גרגוריאניות וצלילים קדומים:

כשאנחנו מדברים על פזמונים גרגוריאניים, אנו מתייחסים לסוג של שירת בריטון. סוג זה של מוזיקה שימש במשך מאות שנים וממשיך להיות פופולרי גם כיום. לעומת זאת, 'צלילים ראשוניים' הוא ענף נוסף של מוזיקה הדומה לפזמון. הוא משמש כדי לעזור לאדם להשיג חשיבה טובה. צליל ראשוני מאוד פופולרי הוא Om. הוא נמצא בשימוש נרחב במדינות כמו הודו.

צלילי טבע:

הצלילים מהטבע יכולים גם לתת לכם מוזיקה נהדרת בזמן מדיטציה. יהיה זה רפרוף העלים או ציוץ הציפורים; זמזום הטבע תמיד מחיה. הדרך הטובה ביותר ללכת על זה היא להשיג אותה ברשת. תוכלו למצוא ביוטיוב ביטויים המכילים את ההקלטות מהטבע. זה ישפיע עליכם, ירגיע אתכם ויהפוך את המדיטציה להרבה יותר קלה ומרגיעה.

מוסיקה אינסטרומנטלית:

אם יש סוג כלשהו של מוזיקה כיום שלא כדאי לכם לפספס, זו מוסיקה אינסטרומנטלית. סוג זה מורכב מגיטרות קלאסיות, כינורות, פעמונים, שולחן, גיטרה, נבל וכו'. המנגינות תמיד מלודיות ויפות. יש מגוון רחב של אפשרויות שאתם יכולים לבחור בכל הנוגע למוזיקה אינסטרומנטלית. כל שעליכם לעשות הוא לבקר בחנות תקליטורים או לרכוש באינטרנט.

מוסיקה נוצרית:

אם אתם עוסקים בנצרות בחריצות, אתם יכולים להשתמש במוזיקה נוצרית תוך כדי מדיטציה. גם אם אינכם נוצריים, המוסיקה בוודאי תיגע בנשמתכם. זה יעודד אותך מבפנים ויעזור לכם לעשות מדיטציה טובה יותר. סוג זה של מוסיקה שמושמעת בכנסיות לעתים קרובות למדי. אפשר להשתמש בה בבית בזמן התפילה.

לא משנה באיזה סוג מוסיקה אתם משתמשים, זכרו תמיד שהיא צריכה להיות רכה לאוזניים. מוזיקה למדיטציה לעולם לא צריכה להיות גסה או כזו הגורמת לכם לזוז באי נוחות.

לקריאה נוספת על מדיטציה