משכנתא ללא הון עצמי הוא מונח המתאר את המצב שבו לרוכש הנכס אין מספיק כסף לכסות את מלוא עלות הבית.

תהליך המשכנתא יכול להיות מסובך, במיוחד עבור רוכשים בפעם הראשונה. הקונה יצטרך לקבל משכנתא על מנת לרכוש את ביתו. לעתים קרובות, זה קשה ועשוי לדרוש בטחונות או הון עצמי על מנת לזכות בהלוואה. קבלו מידע נוסף באתר https://www.financim.co.il.

הון עצמי הוא מונח שיש לו הרבה הגדרות. בהקשר זה, זהו ההבדל בין שווי השוק של הבית שלך לבין הסכום שאתה חייב עליו. אם יש לך הון עצמי בבית שלך, אז יש לך מספיק כסף שנחסך כדי לשלם את המשכנתא שלך מבלי למכור את הבית שלך. זו יכולה להיות אפשרות אטרקטיבית עבור אנשים שרוצים להישאר בבתיהם אך אין להם כסף לשלם עבור המשכנתאות שלהם.

איך לוקחים משכנתא ובלי הון עצמי? 

ישנן שתי דרכים לקחת משכנתא ללא הון עצמי:

למחזר את ההלוואה הנוכחית שלך להלוואה חדשה עם שיעורי ריבית ו/או קרן נמוכים יותר, או

בקש הלוואת הון עצמי מהמלווה שלך.

על מנת לקבל למשכנתא ללא הון עצמי, תצטרכו להציג הוכחה לחיסכון או לסטטוס נטול חובות.

תהליך המשכנתא הוא תהליך מורכב. לוקח הרבה זמן וכסף כדי לקבל את ההלוואה ואז להחזיר אותה. ניתן לפשט את התהליך בעזרת מחשבון משכנתא מקוון. הרבה אנשים נוטלים משכנתאות בימים אלה, אבל רבים אינם יכולים לעמוד בתשלומים שלהם כאשר הם מגיעים לפירעון. אם אתה אחד מאותם אנשים, יש דרכים לקחת משכנתא ללא הון עצמי בבית שלך.

הדרך הנפוצה ביותר לקחת משכנתא ללא הון עצמי היא באמצעות מלווה חלופי כמו פלטפורמות הלוואות עמית לעמית או פלטפורמות מימון אחרות (בדקו משכנתא ללא הון עצמי באתר פרץ פיננסים). פלטפורמות אלו מאפשרות לאנשים עם ציוני אשראי נמוכים או ללא היסטוריית אשראי כלל ללוות כסף ממשקיעים שיש להם חסכונות והשקעות אישיים משלהם.