גיטרה היא ללא ספק אחד מכלי הנגינה הכי פופולריים בעולם. היא מלווה ילדים, צעירים, נוער ומבוגרים. הרבה מוזיקאים החלו לנגן או אפילו ליצור מוזיקה באמצעות גיטרות פשוטות ומשם המשיכו והתקדמו לדגמים יותר מקצועיים (ובאופן טבעי גם יותר יקרים). אלה הדברים שכדאי לדעת על גיטרה למתחילים, לפני שמתחילים.

גיטרה אקוסטית איננה גיטרה קלאסית 

רבים מבלבלים בין גיטרה אקוסטית לבין גיטרה קלאסית ומאמינים כי הסוג האקוסטי הוא בעצם גיטרה למתחילים. כפי שנסביר בהמשך, זהו מיתוס שכדאי לשבור. ועוד דבר חשוב, הסוג הקלסי נמכר במחירים מאוד נוחים באתר https://www.sound-check.co.il. עבור מתחילים רבים, זהו יתרון שלא צריך להשקיע סכום משמעותי. בהשקעה סבירה ונוחה מאוד, אפשר להתחיל ולהיכנס לעניינים. 

מתחילים עם גיטרה קלאסית 

מרבית הנגנים יסכימו כי לרוב יהיה נכון לקנות בתור גיטרה למתחילים גיטרה קלאסית. סוג זה מאפשר לתרגל את הנגינה גם כאשר הידיים פחות מיומנות אך עם פחות אי נוחות. עם התרגול, כמובן שהאצבעות מתרגלות ללחיצה ולפריטה על המיתרים אך אין סיבה להתחיל עם גיטרות שמקשות על כך. 

התרשמו מהצליל והנוחות ולא מהצבע 

נגנים מנוסים תמיד יבחרו גיטרה שנוח להם להחזיק אותה ושאיכות הצליל שלה נשמעת להם אופטימלית גם ללא אוזניות מיוחדות. למרות שכמתחילים סביר להניח שלא תוכלו לשים לב לכל מיני דקויות קטנות, עדין כדאי לבחור דגם של גיטרה שנשמע לכם טוב. יותר חשוב להתרשם מנוחות האחיזה ומהצליל מאשר מהצבע או העיצוב הסגנוני של הגיטרה. 

גודל סטנדרטי או מוקטן 

שימו לב כי גיטרות קלאסיות מיוצרות בכמה גדלים. עבור ילדים קטנים כדאי להעדיף גיטרה מוקטנת שהופכת את תחילת הדרך לנוחה יותר. אגב, ההבדלים במשקל לא מאוד משמעותיים. מרבית הגיטרות הקלאסיות קלות משקל יחסית אך הגודל בהחלט משפיע על נוחות האחיזה.