למי מאיתנו לא קרה שהוא חלף על יד בניין גבוהה במיוחד וראה אדם אשר עובד בגובה הרב הזה למטרות שונות. אז אם קרה לכם פעם הסיטואציה הזאת והסתקרנתם לגלות מה למעשה עשה אותו בעל מקצוע בגובה כה רב ככה באמצע היום, הבאנו במאמר הבא את כל מה שרציתם לדעת על עבודה בגובה מכל הבחינות.

עבודה בגובה, מה זה דורש?

כל בעל מקצוע שרוצה לעבוד בגובה מסוים חייב לקבל אישורים והיתרים מהרשויות השונות לכך. כיוון שיש עניין בטיחותי וסיכון רב לעבודה בגובה, מחייבים כל בעל מקצוע מהתחום לקבל אישור לכך. בנוסף יהיה על בעל המקצוע להחזיק בכל הכלים המתאימים לעבודה מסוג זה וכמובן שזה הכל למען הבטיחות האישית של בעל המקצוע, אך גם למען הבטיחות של הסובבים אותו כיוון שאם אותו בעל מקצוע חלילה נופל מטה הוא לא רק מסכן את עצמו אלה גם את האנשים אשר תחתיו בגלל שהוא עלול ליפול על עובר אורח ופגוע גם בו ולכן עניים הבטיחות חשוב מאוד.

לאיזו מטרה עובדים בגובה?

קיימות מספר סיבות לעבודה בגובה לדוגמא: ניקוי של החלקים החיצוניים של המבנה כמו למשל חלונות וכדומה. סיבה נוספת לעבודה בגובה יכולה להיות במטרה לאטום חורים שיש לבניין כתוצאה ממזג האוויר או כתוצאה מבניה לקויה.

האם יש קורס או לימודים לעבודה בגובה?

התשובה היא כן כל אדם אשר רוצה לעבוד בגובה מסוים חייב לעבור קורס או השתלמות בת כמה שבועות אשר תסמיך אותו לעבוד בגובה. ככל שהגובה רב יותר כך גם יהיה על בעל המקצוע לעבור השתלמות ארוכה ומקיפה יותר.

> קראו גם על שירות מקצועי של תליית שלטים בגובה!