בראש השנה, כידוע, נהוג שמעסיקים קונים לעובדים שלהם מתנות מסוגים שונים. מדובר על מתנות לחג לעובדים אשר יכולות לשמש אותם לצרכים אישיים, משפחתיים ואחרים. מדובר במתנות שיכולות לשמש אותן באופן חד פעמי וכן מתנות שיכולות לשמש אותן באופן קבוע או לאורך תקופה ארוכה. 

אנחנו יכולים למצוא דוגמאות שונות למתנות אשר יכולות לשמש את העובדים, מתנות בשלל מחירים ומשלל סוגים. אנחנו צריכים לבחור מה נראה לנו נכון, בין אם זה עבור העובדים ובין אם זה מה נכון לגבי התקציב שעומד לרשות העסק. מעבר לכך, אנחנו יכולים לבחון מה נכון מבחינתנו, ביחס לתרומה לקהילה. מתנות לא חייבות לשמש רק את העובדים אלא גם מעבר לכך, הן יכולות להוות בעלות ערך קהילתי מסוים. 

לפני שנציג דוגמאות של מתנות לראש השנה לעובדים, אנחנו צריכים לקחת בחשבון שמדובר בכמות מסוימת של עובדים ועלינו להתחשב בכך, כשאנחנו נחליט על התקציב שנפנה לצורך רכישת מתנות.

איך רוכשים מתנות בצורה נכונה

בשביל לרכוש מתנות בצורה נכונה, אנחנו צריכים לדעת מה יכול לשרת את העובדים שלנו. 

ראשית, יש לנו אפשרות לקנות להם מתנות אשר יכולות להתאים לחג. בין אם מדובר במארז יינות, מארז של ממתקים עם דברים שקשורים לחג, סכו"ם וסט צלחות וכוסות שמתאים לחג ועוד. 

שנית, אנחנו צריכים לבחון מה יכול להתאים להם לאורך זמן. בין אם מדובר על דברים לבית, לרכב, דברים שיכולים להתאים לשימוש יומיומי לצרכים מסוימים ועוד. 

שלישית, אפשר למצוא מתנות אישיות, דברים שיכולים להתאים על פי העובד או העובדת עצמם. דברים שיכולים לשרת אותם, בין אם זה בבית, בעבודה, בנסיעות לחו"ל. זה יכול גם להיות מגולם בכרטיס קנייה שהם יוכלו לבחור מה לקנות לעצמם.