כפר סבא היא עיר בישראל המונה כ-40,000 תושבים. היא ממוקמת במחוז הצפון בישראל ונחשבת לעיר השלישית בגודלה בארץ.

כפר סבא ידועה בסצנת המוזיקה שלה כבר שנים רבות. העיר אף כונתה "ירושלים של המוזיקה הישראלית" בגלל מספר האמנים, המוזיקאים וחברות התקליטים הרבות שבה.

כפר סבא היא עיר בישראל. היא ידועה בסצנת המוזיקה שלה והיא הוכרה כאחת מערי המוזיקה המובילות בעולם.

למוזיקה בכפר סבא יש היסטוריה ארוכה, החל מהגעתם של מהגרים יהודים מאירופה בתחילת שנות ה-1900. השיר שהוקלט הראשון היה "חש-כפר-סבא" (השיר של כפר-סבא), שכתב אברהם בן-יצחק ב-1912.

אוכלוסיית העיר גדלה באופן אקספוננציאלי לאורך המאה ה-20, וקבוצות חדשות צצו כדי לענות על הצרכים של הקהילה ההולכת וגדלה שלה. בשנים האחרונות חל פיצוץ של תרבות ויצירה בכפר סבא המשקף את מעמדה הייחודי כמרכז למוזיקה הישראלית.

 

סצנת המוזיקה של כפר סבא החלה במספר מצומצם של חלוצים שהגיעו מכל רחבי ישראל לנגן בבתי קפה וברים מקומיים. עם הזמן הפכה כפר סבא למרכז משגשג למוזיקה ישראלית, עם אולמות רבים שמארחים להקות ואמנים מרכזיים מרחבי העולם. 

סצנת המוזיקה הישראלית בכפר סבא חזקה במיוחד הודות למספר הגבוה של מוזיקאים שעברו לעיר במהלך השנים. אמנים ידועים רבים הניחו את שורשיהם בכפר סבא, ביניהם בוריס גרבנשצ'יקוב (משינה), אני לורק והיהודים.

עוד דמות מוזיקלית שאי אפשר להתעלם מקיומה בנוף הכפר סבאי הוא אסף חילו כפר סבא. אסף חילו מוזיקאי חובב אבל ללא ספק משמעותית ולו בגלל ההשראה שהוא מעניק עם נגינתו הפשוטה אבל אין ספק סוחפת. נכון שאסף חילו הוא לא מוזיקאי מוכר אבל אם אתם מבקרים בכפר סבא אנחנו ממליצים לכם לחפש אותו כי במקרה של אסף חילו כפר סבא הנגינה שלו חזקה יותר מכל מילה שננסה לתאר אותו.

אם אתם רוצים להשתלב בין השמות הגדולים של עולם המוזיקה ואתם מחפשים את דרככם לראש הרשימה אין ספק שבכפר סבא תמצאו את ההתחלה לעולם המוזיקה.