ישנן כמה מטרות שעבורן משתמשים בתקרות גבס. העיקריות שבהן הן לצורות דקורציה ובעיקר כדי ליצור תקרה אקוסטית. 

אריחים בתקרה

תקרה אקוסטית מורכבת ממסגרת מתכת מחולקת לריבועים ובתוכה יושבים אריחים של לוחות גבס. יתרונם של אריחי הגבס הוא יכולתם לפזר רעשים באופן שווה בכל החלל הקיים. אף על פי שאריחי הגבס אינם מבודדים לחלוטין, אפשר להוסיף שכבה של צמר סלעים אשר תגרום לבידוד מוחלט מרעשים. 

תקרת גבס VS תקרה אקוסטית

מעצבי פנים רבים אוהבים להשתמש בתקרות גבס לצורך הנמכה, הכנסת תאורת אווירה ויצירת עיצוב מיוחד ושונה. לעומת תקרת גבס רגילה, תקרה אקוסטית משמשת לחללים בהם יש צורך לפזר את השמע והרעש באופן שווה ולעתים גם לבודד מרעשים הנכנסים פנימה על החלל. בעוד תקרת גבס בנויה ממשטחי גבס גדולים וכל תיקון מצריך שבירה ותיקון, תקרה אקוסטית בנויה ממגשים המתיישבים על מסילות מתכת ועל ידי דחיפה קלה אפשר להזיז, להוציא, לתקן ולהחזיר. 

מבודד, מבודד יותר

ככל שתחום התקרות האקוסטיות הולך ומתפתח כך גם מתפתחים סוגי האריחים שבהם אפשר לבחור לצורך בניית תקרה אקוסטית. האריחים הזולים שבהם הם אריחי קרטון דחוס. אריחים עמידים יותר הם אריחים מינרליים ברמות שונות. האריחים המינרליים עשויים מצמר סלעים או צמר זכוכית ואפשר לבחור את רמת הבידוד האקוסטי הרצוי. כדי להתאים את אריחי התקרה האקוסטית המתאימים לכם בדיוק מומלץ לבקש מאנשי מקצוע מומחים בתחום שיסבירו לכם על מגשים לתקרה אקוסטית – כל מה שצריך לדעת. 

בהתאם להמלצות המומחים אפשר לשלב אלמנטים עיצובים כמו חירורים או תאורה במגשים אך חשוב להבין האם אלמנטים אלה עלולים לפגוע ברמת האקוסטיקה ולהכניס את זה למערכת השיקולים.

למידע נוסף היכנסו לאתר: https://www.profirol.co.il