בתהליך התחזקות ביהדות? כמה טיפים חשובים

התחזקות ביהדות

התחזקות ביהדות הוא תהליך חשוב. יהודים רבים חווים אותו ועוברים אותו באופן זה או אחר. אך לא פעם מתברר כי אנשים עברו שלבים קשים ומהמורות קשות מאוד. מה שגרם להם לנסיגות ולכאב לב. מה שחשוב לדעת שהיהדות טומנת בחובה כל כך הרבה טוב. ובורא העולם הוא טוב והוא חפץ רק להיטיב. וגם את דרך ההתחזקות ביהדות וגם יראת שמיים אפשר לעבור בצורה קלה וטובה יותר.

מי שכבר עבר את הדרך

כל דרך יכולה להיות קצרה וקלה יותר עם נעבור אותה לצד מי שכבר צלח את הדרך. אמנם אין מדובר על ליווי צמוד לכל צעד. אבל ייעוץ עם מי שמבין, למידה והכוונה מועילים במידה רבה. כך אפשר לעשות את אותה הדרך בצורה נכונה יותר. כך ניתן להכתיר את היעד בהצלחה באופן מהיר ונכון יותר.

הטיפים שיועילו גם לכם

  • רומא לא נבנתה ביום אחד, ואף תהליך לא יכול להתרחש בפעימה פתאומית ומהירה. מי שמנסה ללכת דרך ארוכה ביום אחד דינו לכישלון. חשוב לצעוד בהדרגה ולזכור כי תהליך התחזקות ביהדות חייב להיות הדרגתי.
  • חשוב להתחזק בצורה מונחית. כלומר, לא נכון לקבל החלטות עצמיות ולדבוק בהן בלי להתייעץ עם גורם חיצוני. החלטות אישיות עלולות להתנפץ לנו אל מול העיניים ולהעמיד אותנו מול נזק גדול מידי. עלינו לדבוק בדמות רוחנית אמינה שנוכל לקבל ממנה עצה והכוונה.
  • סבלנות זו מילת מפתח בכל תהליך. נכון, יש כל כך הרבה מה להשלים וכל כך הרבה ללמוד. אבל סבלנות מאפשרת לנו ללכת בקצב מתאים בלי לחפש קיצורי דרך מסוכנים. כי סבלנות מאפשרת לנו לרכוש קנייני נצח שיישארו באמתחתנו ויעמדו במבחני החיים בהצלחה. כי נכס רוחני אי אפשר לקנות כלאחר יד.
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

עוד נושאים באותו תחום

חג פורים

למה חג פורים כל כך אהוב?

אתם רואים בכל שנה מחדש שהילדים שלכם מחכים לפורים ומתרגשים מאוד מהחג הזה? רואים שגם העובדים שלכם בעסק מחכים שתספרו להם על מסיבת התחפושות השנתית

קרא עוד »